مداد

معرفی مزیت استفاده از سیستم ویپ برای کسب و کارها

19 سپتامبر 2023
اخبار سایت
177 بازدید
بدون نظر

مزیت استفاده از سیستم ویپ

معرفی مزیت استفاده از سیستم ویپ برای کسب و کارها

در این مطلب قصد داریم به معرفی مزیت استفاده از تلفن voip برای کسب و کارها بپردازیم. ویپ اختصار Voice Over IP و به معنای انتقال صدا بر بستر شبکه می باشد، تکنولوژی ویپ سبب تحولی عظیم در صنعت ارتباطات شد، با ظهور این تکنولوژی رفته رفته ارتباطات صوتی بر بستر شبکه جای ارتباطات آنالوگ را گرفته و زمینه ساز پیدایش نسل جدیدی از سانترال های تلفنی یا به عبارتی سیستم های تلفنی ویپ شد. مرکز تلفن ویپ که با پیدایش آن فصل جدیدی از ارتباطات برای شرکت ها و سازمان ها شروع گردید، به لحاظ امکانات و قابلیت های نرم افزاری غنی و کاربردی طی مدت زمان کوتاهی مورد استقبال بسیاری از صاحبان مشاغل و مدیران سازمان ها کوچک و بزرگ قرار گرفت.

قابلیت های مرکز تلفن ویپ

سیستم تلفنی ویپ ده ها قابلیت ارزشمند و کاربردی داشته که مهمترین آن ها تلفن گویا ( IVR )، صندوق صوتی، امکان ایجاد داخلی روی موبایل، ارائه گزارشات تماس های تلفنی، صف انتظار مکالمه، فکس نرم افزاری، امکان برقرای ارتباط تلفنی داخلی میان دفاتر مختلف یک سازمان، امکان ایچاد کنفرانس های صوتی و تصویری، راه اندازی سیستم پیجینگ، امکان تماس رایگان از روی وب سایت، ضبط مکالمات تلفنی، فراهم سازی بستر دورکاری، انتقال تماس، ارتباط با CRM، مانیتورینگ آنلاین و امکان تعریف کار برای نرم افزار می باشد. این قابلیت ها تنها بخشی از قابلیت های سیستم تلفنی ویپ هستند.

آنچه محبوبیت مرکز تلفن ویپ را بیشتر می کند مزایا و دستاوردهای بی نظیر آن برای کسب و کارهبوده که در این مقاله به بررسی 4 موضوع از مهمترین مزایای سیستم تلفنی ویپ خواهیم پرداخت.

مزایای سیستم تلفنی ویپ

آنچه محبوبیت مرکز تلفن ویپ را نزد مدیران کسب و کارهای گوناگون بیشتر می کند مزایا و دستاوردهای بی نظیر آن برای کسب و کارهبوده که در این مقاله به بررسی مهمترین مزایای سیستم تلفنی ویپ خواهیم پرداخت.

کاهش هزینه های سازمانی

این دستاورد بزرگ که هم اکنون با عنوان دورکاری مورد استقبال کسب و کارهای گوناگون قرار گرفته است از مهمترین مزایای سیستم تلفنی ویپ بوده که در ابعاد گوناگون کاهش هزینه های سازمان ها نظیر کاهش هزینه های دفتر کار ، کاهش هزینه های لوازم و وسایل دفتری ، کاهش هزینه های مربوط به قبوض برق و … را به دنبال خواهد داشت.

آنچه به عنوان پایه یک سیستم تلفنی و یا سانترال ها همواره مورد نظر بوده ، برقراری ارتباط داخلی میان کارمندان و پرسنل شرکت ها بوده که سیستم تلفنی ویپ با برخورداری از قابلیت های ویژه به نحو احسن این وظیفه را انجام می دهد. این سیستم نه تنها ارتباط داخلی را میان کارمندان داخل شرکت ، که حتی میان کارمندانی که در خارج از شرکت هستند به خوبی برقرار می کند.

فکس نرم افزاری که از دیگر قابلیت های سیستم تلقنی ویپ است به شما کمک می کند تا با کمترین هزینه ارسال و دریافت فکس داشته باشید. با این قابلیت هزینه خرید دستگاه فکس سخت افزاری و هزینه های نگهداری شما کاهش میابد. عملکرد این سیستم کاملا نرم افزاری بوده و حتی در مصرف کاغذ هم صرفه جویی می شود.

از دیگر مزایای سیستم تلفنی ویپ که سبب کاهش هزینه های سازمان ها می گردد ، امکان برقراری ارتباط تلفنی داخلی بین شعب و دفاتر یک سازمان در نقاط مختلف یک شهر ، کشور و دنیا بوده که به آسانی و بدون پرداخت هزینه تلفنی می توانند با یکدیگر مکالمه تلفنی برقرار کنند.

کاهش هزینه های تلفنی

سیستم تلفنی ویپ امکان ایجاد ارتباط تلفنی داخلی بین دفاتر یک سازمان در نقاط جغرافیایی مختلف را فراهم می کند. با این قابلیت همه واحدهای مختلف یک سازمان می توانند ارتباط تلفنی داخلی و رایگان با یکدیگر برقرار کنند. این امکان هزینه های تلفنی کسب و کارها را کاهش می دهد.

قابلیت ایجاد داخلی روی موبایل که از قابلیت های سیستم تلفنی ویپ به شمار می رود، به شما کمک می کند تا با اختصاص داخلی تلفنی به کارمندان و مدیران سازمان و تنظیم آن بر روی تلفن همراه، حتی در بیرون از مجموعه هم با آن ها ارتباط تلفنی داخلی داشته باشید و همه کارمندان به صورت رایگان با یکدیگر مکالمه تلفنی داشته باشند. این امکان هزینه های تلفنی حاصل از تماس با موبایل را کاهش می دهد.

افزایش رضایتمندی مشتریان

از مزایای سیستم تلفنی ویپ افزایش رضایتمندی مشتریان یک کسب و کار می باشد. یکی از شعارهای هر سازمان ، نهاد و شرکتی از دیرباز جلب و افزایش رضایتمندی مشتریان خود بوده می باشد. چیزی که سیستم تلفنی ویپ با امکانات نرم افزاری خود به خوبی توانسته در کسب آن ایفای نقش کند. به تکرار برای هر یک از ما اتفاق افتاده که با مجموعه ای به دفعات مختلف تماس گرفته ایم و هر بار با بوق اشغال روبرو شده ایم. این موضوع دقیقا تاثیرات زیادی زیادی در کاهش رضایتمندی مشتریان و افزایش نارضایتی خواهد داشت.

سیستم تلفنی ویپ با برخورداری از امکانات مختلف و در راس آن ها پیاده سازی مرکز تماس و قابلیت صف انتظار تماس به خوبی می تواند تماس های ورودی و در اصل تماس های مشتریان و مخاطبین را مدیریت کرده و با توجه به تعداد پرسنل پاسخگویی ، آن ها را در صف انتظار قرار داده و با در مدت زمانی معین آن ها را به اپراتور پاسخگویی آزاد وصل کند و در این بین آن ها را با پخش موزیک و یا پیام های تبلیغاتی سرگرم کند. موضوعی که رضایتمندی مشتریان را تا حد بسیاری در مرحله تماس با مجموعه و دریافت خدمات تلفنی جلب می کند.

افزایش فروش

این سیستم تلفنی به مدیران بخش های مختلف سازمان از جمله مدیران واحد فروش و بازرگانی کمک می کند تا بر عملکرد تلفنی کامندان خود نظارت داشته باشند و اگر کارمندی توانایی پاسخگویی به سوالات و درخواست مشتریان را نداشته باشد آن را شناسایی کنند و آموزش های لازم را در اختیار او قرار دهند. این موضوع به صورت غیر مستقیم در افزایش فروش و بهبود روند فروش محصولات و خدمات یک سازمان تاثیر گذار می باشد.

نظارت بر عملکرد کارمندان

از مزایای سیستم تلفنی ویپ نظارت بر عملکرد کارمندان و پرسنل بوده که در یک شرکت کوچک تا سازمان های بزرگ از مهمترین وظایف و البته دغدغه های مدیران سازمان ها و شرکت هاست. واحد های گوناگون یک سازمان که بیشترین وظایف آن ها تماس با مشتریان و یا پاسخگویی به مشتریان و تماس گیرندگان است همواره در نوک پیکانی هستند که معرف شرکت و سازمان می باشند. نحوه پاسخگویی و ارائه خدمات به آن ها نقش بسیار مهمی در پیشرفت سازمان و افزایش فروش و نهایتا رضایتمندی و وفاداری مشتریان خواهد داشت.

سهولت و بهبود کیفیت در ارتباطات تلفنی

این سیستم تلفنی ها به خوبی امکان برقراری کنفرانس های صوتی و تصویری را فراهم می کنند. افراد در فواصل جغرافیایی مختلف به آسانی می توانند با یکدیگر کنفرانس های صوتی و تصویری برقرار کنند و به واسه این قابلیت جلسات خود را از راه دور برگزار کنند. دستاوردی که دغدغه بسیاری از مدیران سازمان ها را برطرف می کند تا در کوتاه ترین زمان و به آسانی جلسه ای را برگزار کرده و برنامه های کاری خود را پیش برند.

در صورتی که قصد نصب و راه اندازی مرکز تلفن ویپ دارید، ما در نت یک آمادگی داریم با ارائه مشاوره های تخصصی ویپ شما را در پیاده سازی یک سیستم تلفنی ویپ قدرتمند متناسب با نیازهایتان راهنمایی کنیم. برای اطلاع از قیمت تلفن voip سیسکو و برندهای مطرح دیگر، به سایت نت یک مراجعه کنید و با ما در ارتباط باشید.

برچسب ها

خرید vpn با ip ثابت

خرید فیلترشکن موبایل

خرید vpn با ip ثابت