مداد

یادگیری گرامر انگلیسی به روش ساده

21 فوریه 2024
آموزش و ترفند
112 بازدید
بدون نظر

یادگیری گرامر انگلیسی به روش ساده

یادگیری گرامر انگلیسی

دستور زبان انگلیسی در مورد کلمات است، عبارات بندها، مجموعه ای از قوانین برای ساختار زبان انگلیسی، از جمله ساختار جملات و کل متون. گرامر در واقع شکل گفتاری و نوشتاری زبانی است که در گفتمان عمومی از رسمی تا غیررسمی استفاده می شود.

بیشتر بخوانید : آموزش گرامر زبان انگلیسی (رایگان + PDF)

گرامر ناکافی می تواند دانش آموزان را گیج کند و آنها را از درک صحیح مطالب باز دارد. به همین دلیل است که گرامر یکی از مهمترین اصول در یادگیری زبان است. مثلا؛ اگر نوشتن فقط به زبان انگلیسی بخشی از کار روزانه شماست (حتی اگر فقط ارسال ایمیل باشد)، باید ایمیل های خود را بر اساس دستور زبان انگلیسی بنویسید. در غیر این صورت به ناچار کلمات به اشتباه در کنار یکدیگر قرار می گیرند و شما جمله را اشتباه می نویسید.

یادگیری گرامر اغلب برای زبان آموزان دشوار و خسته کننده است. با این حال، بدون این سیستم دستور زبان، هرج و مرج وجود خواهد داشت و هیچ کس نمی تواند ایده های خود را چه به صورت نوشتاری یا شفاهی یا در گفتگو به دیگران منتقل کند. گرامر زبان نقش مهمی در انتقال اطلاعات و درک موضوعات مختلف دارد. بنابراین برای دانستن و آموختن هر زبانی باید قوانین مشخص و ثابتی وجود داشته باشد.

چگونه زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟

برای یادگیری کامل و خوب یک زبان، باید چندین مهارت (گرامر، واژگان، تلفظ، مکالمه، خواندن، شنیدن، نوشتن و …) را به طور همزمان یاد بگیریم. ممکن است بپرسید کدام اولویت است و کدام را اول باید یاد بگیریم؟ خیلی ها می گویند با گرامر شروع کنید یا نه! میگن با کلمه شروع کن اما این نظر من نیست!

شما باید منابع کامل و جامعی را برای یادگیری زبان انگلیسی بدست آورید و مانند دوران کودکی آنها را با هم تمرین کنید. آموزش گرامر زبان انگلیسی نیز از این قاعده مستثنی نیست. حتی اگر به کتاب زبان انگلیسی که در مدارس تدریس می شود نگاه کنید، خواهید دید که در هر درس تمامی مهارت ها از ابتدا و گام به گام آموخته می شود.

وقتی کودک می خواهد زبان مادری را یاد بگیرد، همه این مهارت ها را با هم و به تدریج به دست می آورد. بسیاری از تبلیغات می گویند: کل زبان انگلیسی را در 6 ماه یاد بگیرید یا زبان را در هنگام خواب یاد بگیرید، هیچ کدام از اینها عقل سلیم نیست و مطلقاً امکان پذیر نیست. فرآیند یادگیری زبان به قدری گسترده است که به زمان، منابع و حوصله زیادی نیاز دارد.

حالا اگر این مسیر را دنبال کرده اید و مهارت های انگلیسی را یاد گرفته اید، اما فقط در گرامر انگلیسی ضعیف هستید و می خواهید آن را بهبود ببخشید، این مقاله را ادامه دهید.

گرامر پایه را مرور کنید

شما از قبل باید یک کتاب گرامر داشته باشید. ممکن است این جزوه را در مدرسه یا خانه با کمک یک سری آموزشی تهیه کرده باشید، فرقی نمی کند! تمام مواد اولیه دستور زبان انگلیسی را مرور کنید. حال اگر با مرور گرامر پایه اشتباه خود را پیدا کردید، سعی کنید آن را برطرف کنید. می توانید این کار را با دوستان خود و در گروه انجام دهید.

نسبت به اشتباهات حساس باشید

برای پیشرفت و پیشرفت، باید اشتباهات و خطاهای خود را بیابید و سعی کنید آنها را اصلاح کنید. ممکن است در مبحث “زمان” (که بیشتر زبان آموزان در بخش زمان با آن مشکل دارند و یادگیری این موضوع کمی دشوار است)، مشکلی ندارد! باید نسبت به عیوب خود حساس باشید و با تمرین مستمر و روزانه به تدریج آنها را اصلاح و تقویت کنید. حتی می توانید لیستی از اشتباهات خود تهیه کنید و روزانه آنها را مرور و تمرین کنید.

در زبان انگلیسی غرق شوید.

سعی کنید در طول روز انگلیسی صحبت کنید. در واقع هدف آن آشنایی شما با گوش دادن و خواندن انواع مختلف مطالب انگلیسی است تا چشم و گوش شما به زبان انگلیسی عادت کند. شما باید انگلیسی را به روش های مختلف و روزانه معرفی کنید. مثلا:

  • به اخبار به زبان انگلیسی گوش دهید.
  • تماشای فیلم و سریال به زبان انگلیسی.
  • به آهنگ های انگلیسی گوش دهید.

یک راه خوب برای یادگیری گرامر این است که هر روز به چیزی به زبان انگلیسی گوش دهید. گوش دادن به پادکست های صوتی یادگیری زبان انگلیسی یکی از روش های توصیه شده برای یادگیری گرامر است. یکی از مزایای گوش دادن این است که می توانید در هر زمان و هر مکان (در ماشین، در مترو، هنگام پیاده روی، هنگام ورزش، قبل از خواب و غیره) به فایل های صوتی انگلیسی گوش دهید. با گوش دادن به پادکست های صوتی ساده شروع کنید. سپس به آرامی به سراغ آهنگ ها بروید.

  • روزنامه ها و مطالب مختلف را به زبان انگلیسی بخوانید.
  • داستان های کوتاه را به زبان انگلیسی ساده بخوانید.

با خواندن متون مختلف انگلیسی خواهید دید که چگونه کلمات در کنار یکدیگر قرار می گیرند و جملات و در نهایت متن را می سازند. با خواندن به خصوص داستان های کوتاه و ساده جملات صحیح را شناسایی کنید و به دستور زبان دنبال شده در جمله ها توجه کنید.

به آنچه دیگران می گویند گوش دهید.

گوش دادن به صحبت های دیگران در یادگیری بسیاری از مهارت های مهم زبان موثر است. علاوه بر یادگیری گرامر به صورت ناخودآگاه (یعنی نحوه ساختن جمله ها و یادگیری جایگاه کلمات در جمله ها را می فهمید)، بلکه بر مهارت های دیگر خود نیز مانند تلفظ، واژگان، اصطلاحات، مهارت های شنیداری و… تاثیر می گذارد. گوش دادن گوش شما را به زبان انگلیسی عادت می دهد و مانند کودکی که فقط با گوش دادن زبان یاد می گیرد، به طور تصادفی زبان را یاد می گیرید. با این حال، ممکن است بگویید که کسی را ندارید که انگلیسی صحبت کند. مشکلی نیست! این کار را می توانید با تماشای فیلم و سریال، گوش دادن به پادکست های صوتی و آهنگ های انگلیسی انجام دهید.

ترتیب کلمات را یاد بگیرید.

یکی از مشکلات رایجی که زبان آموزان با آن مواجه می شوند، کنار هم قرار دادن کلمات و ایجاد جملات است. ترتیب کلمات برای تشکیل جمله در فارسی و انگلیسی متفاوت است. بنابراین وقتی یک جمله را می خوانید یا می نویسید باید به ترتیب کلمات توجه کنید و جایگاه هر کلمه را یاد بگیرید. نیازی به حفظ این بخش نیست. شما باید یاد بگیرید که موقعیت های جملات مختلف را مدیریت کنید.

برچسب ها

خرید vpn با ip ثابت

خرید فیلترشکن موبایل

خرید vpn با ip ثابت