مداد

کار در ارتفاع چگونه هزینه های ساختمانی را کاهش می دهد؟

2 نوامبر 2021
رپورتاژ آگهی
531 بازدید
بدون نظر

کار در ارتفاع چگونه هزینه های ساختمانی را کاهش می دهد؟

کار در ارتفاع چگونه هزینه های ساختمانی را کاهش می دهد؟

امروز ساخت آپارتمان و برج های با چالش های بسیاری روبرو است. از هزینه های بالای مصالح که عبور کنیم، هزینه نیروی انسانی نیز روز به روز در حال افزایش است. اما همیشه تکنولوژی راهی برای حل مشکلات ارائه می دهد. تجهیزات کار در ارتفاع و به واقع کار در ارتفاع این توانایی را دارد که به میزان قابل توجهی هزینه های لازم برای استخدام نیروی انسانی و دیگر تجهیزات را کاهش دهد.

نیروی انسانی که آموزش های لازم برای کار در ارتفاع را دیده است با کمترین تجهیزات پیشرفته و با اندک تجهیزات ایمنی این توانایی را دارد که در برج ها و ساختمان های بلند مرتبه جوشکاری کند، نمای را پیچ و مهره کرده و در صورت نیاز شستشو دهد. اما کاهش هزینه تنها در زمینه نیروی انسانی نیست.

با ما همراه باشید تا با مشاغل مرتبط با کار در ارتفاع  دیگر مزایای استخدام نیروی آموزش دیده برای این کار آشنا شوید:

جوشکاری در ارتفاع

جوشکاری آهن آلات در ساختمان سازی امری اجتناب ناپذیر است. هزینه نصب داربست و استخدام نیروی کاری که حاضر به انجام جوشکاری در ارتفاع باشد گاه سر به فلک می کشد و یک پروژه عمرانی کوچک را با مشکلات زیادی روبرو می کند. این در حالی است که افرادی که به کار در ارتفاع آشنایی داشته و آموزش های لازم در این زمینه را دیده باشند تنها به کمک راپل و بدون نیاز به نصب داربست می توانند در زمان بسیار کوتاهی کار جوشکاری در ساختمان سازی را انجام دهند. به این شکل در هزینه نصب داربست صرفه جویی خواهد شد.

حال اگر داربست مورد نظر نصب است اما ارتفاع ساختمان زیاد است برای ایجاد ایمنی در زمان جوشکاری نیاز به استخدام فردی خواهید داشت که به کار در ارتفاع و استفاده از تجهیزات ایمنی تسلط کافی داشته باشد.

لازم به ذکر است که سالانه تعداد زیادی از کارگران ما در زمان کار در ارتفاع و به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی در زمان کار جان خود را از دست داده و یا دچار مصدومیت های غیر قابل جبران می شوند. هزینه های درمان و مداوای این افراد با استخدام یک فرد کارکشته در زمینه کار در ارتفاع صرفه جویی هایی هستند که شاید در طولانی مدت اثرات آن در کسب و کار مشخص شوند.

شستشوی نمای ساختمان

امروز شهرها پر شده است از برج ها و ساختمان هایی که ارتفاع زیادی دارند. آلودگی های معمول در هوای شهرها باعث کثیف شدن نمای ساختمان در مدت کوتاهی می شود. نماشویی ساختمان  با دو روش مقدور است.

روش اول نصب داربست و روش دوم استفاده از راپل است. این کار که بسیار حساس و پرخطر است تنها توسط افرادی انجام می گیرد که از قبل آموزش های لازم برای کار در ارتفاع را دیده اند. خطرات ناشی از سقوط کارکنان و اشیا آنها برای عابرین به قدری زیاد است که اگر از فرد آموزش دیده استفاده نشود گاه نمی توان این خسارات را جبران نمود.

شستشوی نمای ساختمان

از آنجایی که به قول معروف کار را باید به کاردان سپرد تنها راه صرفه جویی در هزینه های ناشی از سقوط کمک گرفتن از افراد آموزش دیده است. این افراد با کمک گرفتن از تجهیزات ایمنی می توانند بدون نصب داربست و در کمترین زمان ممکن است نمای ساختمان را شستشو داده و تمیز کنند. البته شرکت هایی که در این زمینه فعالیت دارند با توجه به جنس نما از بهترین مواد شوینده نیز استفاده می کنند و در نتیجه نما نه تنها در زمان کوتاه، بلکه با بهترین کیفیت شسته می شود.

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

حتماً شما هم با تصاویری که از سقوط نمای ساختمان در زمان زلزله و یا حتی بدون آن مواجه شده اید. سنگ نما به کمک ملات بسیار مقاوم به بدنه ساختمان متصل می شود. اما در صورتی که محیط شهر شما مرطوب باشد و یا در اثر زلزله های با قدرت کم اما متناوب و زلزله های قدرتمند شاهد این خواهید بود که سنگ ها در جای خود لق شده اند.

ناگفته مشخص است که با سقوط یک قطعه از ارتفاع و برخورد آن با عابرین پیاده چه هزینه های هنگفتی به همراه دارد. از این رو پیچ و رولپلاک کردن سنگ نما به بدنه ساختمان را می توان بهترین راه برای پیشگیری از این مشکل دانست. اما این کار نیاز به استفاده از نیروی انسان آشنا با کار در ارتفاع دارد.

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

آن ها با تسلط روی کار خود و استفاده از تجهیزات ایمنی می توانند با کمک راپل و بدون نیاز به داربست تمام سنگ نمای ساختمان را در کوتاه ترین زمان انجام داده و پروژه را به سرعت پایان دهند. با این کار نه تنها استحکام ساختمان خود را افزایش می دهید بلکه استفاده از نیروی کار آموزش دیده خطراتی که در طول انجام پروژه او و دیگران را تهدید می کند را خنثی نموده اید.

از طرفی انجام و نصب داربست بعد از اتمام پروژه برای بار دوم هزینه های هنگفتی به همراه دارد. این هزینه را می توانید با کمک نیروی آموزش دیده به کمتر از نیم کاهش دهید چرا که این افراد با کمک راپل و بدون داربست در کمترین زمان ممکن می توانند پیچ و رولپلاک نما ساختمان شما را به نتیجه برسانند.

کلام آخر

هزینه های ساخت و ساز شامل خرید مصالح و دستمزد کارکنان می شوند. دستمزد کارکنان زمانی رو به افزایش خواهد بود که کارکنان آموزش کافی در زمینه کار محول شده را نداشته باشند. از این رو مدت زمان انجام پروژه افزایش خواهد یافت که بر هزینه های نهایی تاثیر مستقیم دارد.

فعالیت هایی که در آن ها نیاز به کار در ارتفاع وجود دارد با خطرات بسیاری مواجه است و از این رو کارفرما باید هزینه های ناشی از آسیب به نیروی کار را نیز در نظر داشته باشد. همه این عوامل دست به دست می دهند که استخدام نیروی انسانی مسلط به کار در ارتفاع را مقرون به صرفه نماید. در صورت همکاری با شرکت هایی نظیر تهرانپارس راپل خیال خود از بابت ایمنی کارکنان راحت کرده اید و از درست انجام شدن پروژه نیز مطمئن خواهید بود.

 

خرید vpn با ip ثابت

خرید فیلترشکن موبایل

خرید vpn با ip ثابت