مداد

چه ویتامینهایی در گیلاس وجود دارد که بر کبد تاثیر مستقیم دارد؟

30 سپتامبر 2023
رپورتاژ آگهی
243 بازدید
بدون نظر

چه ویتامین­هایی در گیلاس وجود دارد که بر کبد تاثیر مستقیم دارد؟

یک ضرب المثل انگلیسی است که می­گوید اگر غذایتان را به عنوان دارو نخورید باید داروهایتان را به عنوان غذا بخورید، کاملا درست است شما می­توانید تنها با تغذیه­ی سالم سلامت بدن خود را تامین کرده و در آینده با مشکلات مختلف در زمینه­ی سلامتی رو به رو نشوید که مجبور به مصرف روزانه­ی انواع داروهای شیمیایی شوید، در این خبر نامه شما را با خواص بی نظیر گیلاس بر سلامت کبد آشنا می­کنیم.

کار کبد در بدن چیست؟

همانطور که هنگام سوختن نفت دود تولید می­شود هنگام انجام فعالیت­های سوخت و سازی در بدن نیز مواد مضر و سموم تولید می­شوند که باید از بدن دفع شوند، مصرف داروها و غذاهایی که با خود سم را به بدن انتقال می­دهند نیز راه دیگری برای ورود سموم به بدن است و در صورتی که این سموم از بدن دفع نشود بر سلامت ما تاثیر منفی شدیدی بر جا می­گذارند.

کار کبد به صورت مختصر و مفید سم زدایی از بدن است اما در عین حال یک اندام گوارشی نیز بوده و با تولید صفرا به گوارش کمک می­کند، صفرا به کیسه­ی صفرا می­ریزد و پس از آن به روده­ی کوچک منتقل می­شود تا به هضم و جذب غذا در مسیر روده کمک کند.

بیماری کبد چرب چیست؟

یکی از بیماری­های رایج در مورد اندام گوارشی کبد بیماری کبد چرب است، تجمع چربی در اطراف کبد می­تواند منجر به بروز اختلال در عملکرد کبد شود به گونه­ای که کار هضم و جذب غذا به درستی انجام نشده و بیمار چار ضعف کلی در بدن می­شود و همچنین کار دفع سموم نیز به درستی انجام نمی­شود که عارضه­های زمینه­ای بسیار بد دیگری را نیز به دنبال دارد، سردرد، سرگیجه و مشکلات گوارشی می­تواند از علائم این بیماری به شمار رود اما این بیماری در بسیاری از موارد خاموش و بدون علائم است.

تاثیر گیلاس بر بیماری­های کبدی مانند کبد چرب و دیگر بیماری­های گوارشی

تاثیر میوه­ی گیلاس با توجه به مواد مفیدی که در خود دارد بر سلامت بدن به ویژه بیماری­های کبدی از قرار زیر است:

  1. آنتوسیانین:

میوه­ی گیلاس به ویژه ارقام رنگی که دارای میوه­ی تیره هستند مانند گیلاس تک دانه به واسطه­ی رنگی بودن خود دارای ماده­ای به نام آنتوسیانین هستند، این آنتوسیانین­ها به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی که دارند در درمان و پیگیری از ابتلای افراد به بیماری زمینه­ای کبد چرب بسیار موثر عمل می­کند چرا که به کبد در دفع سموم از بدن کمک می­کند.

  1. فیبر:

از آنجایی که کبد یک اندام گوارشی بوده و به گوارش و هضم و جذب غذا در روده کمک می کند وجود فیبر در گیلاس نیز به کمک کبد آمده و با تامین سلامت روده و بهبود در هضم و جذب غذا به کبد در این امر کمک می­کند.

  1. ویتامین C:

وجود ویتامین سی در گیلاس هم به عنوان یک آنتی اکسیدان که در دفع مواد سمی و مضر از بدن به کبد کمک می­کند و هم به عنوان ویتامینی سلامت خود کبد را تضمین می­کند بسیار موثر و مفید است.

بیشتر بخوانید : تاثیر ویتامین های گیلاس بر کبد

  1. کاهش کلسترول و تری گلیسرید:

تری گلیسرید همان چربی است که در اثر پرخوری در بدن و در کنار اندام­های حیاتی بدن مانند کبد تجمع پیدا کرده و ایجاد بیماری مانند کبد چرب می­کند، مطالعات نشان داده که مصرف گیلاس به بدن در هضم چربی­ها و نچسبیدن آنها به اندام­های حیاتی مانند کبد نقش بسیار موثری ایفا می­کند.

اصول کاشت و رشد درخت گیلاس در حیاط خانه

با توجه به فوایدی که برای میوه­ی گیلاس در درمان بیماری­های مضمنی مانند کبد چرب عنوان کردیم ممکن است شما نیز به فکر کاشت و نگهداری از درخت گیلاس در خانه­ی خود افتاده باشید، اگر فضای کافی در حیاط خانه­ی خود دارید چرا که نه بیاید با هم شرایط نگهداری از درخت گیلاس در حیاط را بررسی کنیم.

  1. خرید نهال گیلاس در رقم مناسب:

برای اینکه یک درخت گیلاس به خوبی در حیاط خانه­ی شما رشد کند باید رقمی را انتخاب کنید که بیشترین سازگاری را با شهر شما داشته باشد، برای انتخاب رقم مناسب می­توانید به سایت نهالستان پالیز نهال (www.paliznahal.ir) مراجعه کرده و با ارقام مختلف گیلاس و شرایط رشد آنها آشنا شوید و یا اینکه مشاوره دریافت کنید.

  1. بررسی فضای حیاط:

درخت گیلاس به یک فضای چهار متر مربعی برای رشد خود نیاز دارد بدون اینکه در سایه­ی درختان دیگر و یا در سایه­ی دیوار قرار گرفته باشد و برای رشد ریشه­های خود نیز نیاز به خاک با بافت نیمه سنگین و تیره رنگ دارد، تیره بودن خاک حاکی از وجود مواد آلی در آن است و در صورتی که بافت خاک یا مواد آلی در آن کافی نباشد شما باید خاک را پیش از کاشت نهال اصلاح کنید.

  1. دریافت مشاوره برای کاشت نهال در حیاط:

بهترین راه برای کاشت و نگهداری اصولی از نهال گیلاس در منزل به ویژه برای کسانی که اطلاعات زیادی از باغداری و کاشت نهال ندارند دریافت اطلاعات از مشاوران راهنما است، این مطمئن­ترین راه برای کاشت موفقیت آمیز نهال گیلاس در حیاط خانه است و برای اصول نگهداری و کود دهی و آبیاری نیز می­توانید از همان مشاوران فروش نهال گیلاس در نهالستان­ها نیز کمک بگیرید.

کلام آخر

اگر بخواهید یک درخت گیلاس در حیاط منزل خود داشته و از باردهی آن بهره ببرید باید بدانید گزینه­ی خوبی را انتخاب کرده­اید و نگهداری از آن کار دشواری نیست اما به این نکته توجه داشته باشید که قیمت نهال گیلاس با توجه به رقم و نهالستانی که از آن خرید می­کنید متفاوت بوده و شما باید مناسب­ترین و معتبرترین نهالستان را برای خرید انتخاب کنید.

تماس با پالیز نهال:

09144501007

09144501008

برچسب ها

خرید vpn با ip ثابت

خرید فیلترشکن موبایل

خرید vpn با ip ثابت