مداد

مقدار حجم مصرفی هنگام تماشای تلویزیون به صورت آنلاین

17 مارس 2018
رپورتاژ آگهی
480 بازدید
بدون نظر

مقدار حجم مصرفی هنگام تماشای تلویزیون به صورت آنلاین

یکی از تفریحات افراد تماشای تلویزون می باشد از آن جایی که اکثر افراد به کاری مشغول هستند نمی توانند فیلم مورد نظر خود را در زمانی که پخش فیلم صورت می گیرد ببیند و تکرار آن فیلم در فردای آن روز در ساعتی می باشد که فرد دسترسی به تلویزیون ندارد و یا با ساعت کاری اش هماهنگ نیست ترجیح می دهند در وقت خالی خود فیلم مورد نظر را به صورت آنلاین تماشا کند و یا فیلم مورد نظر را دانلود می کنند. برای آنلاین تماشا کردن فیلم نیز احتیاج به اینترنت می باشد. حجم مصرفی اینترنت برای فیلم بستگی به کیفیت و زمان آن دارد البته اگر فیلم را آنلاین ببینید حجم کمتری نسبت به دانلود آن فیلم استفاده می کنید.

 

https://uupload.ir/files/qzw2_d32e259d-09b7-403d-b366-5e2188bbe185.jpg

 

میزان مصرف حجم اینترنت در پخش زنده تلویزیونی

گاهی اوقات برای افراد سوال پیش می آید که میزان مصرف حجم اینترنت در پخش زنده تلویزیونی چه قدر می باشد؟ در جواب این سول باید پاسخ داد بستگی به نوع فیلم و برنامه ای که قصد تماشای آن را دارید دارد مثلا زمان فیلم های تلویزیونی کمتر از سینمایی می باشد. معمولا زمان نشان دادن فوتبال در تلویزیون در ساعاتی می باشد که آقایان در راه آمدن به خانه از محل کار هستند و نمی توانند به تماشای فوتبال بپردازند و مجبور می شوند در راه به صورت آنلاین تماشا کنند و برایشان سوال است که چه مقدار اینترنت مصرف می شود؟ می توان گفت تماشای فوتبال بستگی به کیفیت و مدت زمان ویدئو دارد زمان نمایش فوتبال 90 دقیقه می باشد  و اگر با کیفیت خوب بخواهید به تماشای آن بپردازید نیاز به 500 مگ و شاید کمی بیشترحجم اینترنت لازم داشته باشید. همانطور که گفتیم بستگی به کیفیت و مدت زمان برنامه دارد اگر بخواهید برنامه مورد نظر خود را با کیفیت خیلی خوبی ببینید به حجم زیادی احتیاج دارید و بالعکس برای دیدن برنامه مورد نظر با کیفیت پایین تر نیاز به حجم اینترنت بالایی نیست.

 

حجم یک فیلم یک ساعته چند مگابایت است

برای اینکه بدانیم هر فیلم چه مقدار اینترنت مصرف می کند باید به کیفیت فیلمی که تماشا می کنیم دقت کنیم. به طور مثال با 1 گیگ  یا 1024 مگابیت حجم اینترنت می توان:

6 دقیقه فیلم با کیفیتK4 یا UHD

20 دقیقه فیلم با کیفیت K2

چهل دقیقه فیلم با کیفیت P1024 یا FULL HD

و یک ساعت فیلم با کیفیت 720 P دانلود و یا تماشا کرد.

ولی اگر می خواهید فیلمی که یک ساعت و نیم می باشد را با یک گیگ حجم دانلود کنید باید فیلم مورد نظر خود را با کیفیت480 P  یا SD دانلود کنید با این حجم از اینترنت می توانید یک فیلم سینمایی را دانلود کنید ولی توقع کیفیت بالا را نداشته باشید. برای دیدن مستندهایی مانند طبیعت، انسان های نخستین و غار، حیات وحش و غیره بهتر است به صورت آنلاین تماشا کنید و آن را دانلود نکنید چرا که مستندها معمولا بروز رسانی می شوند و وقتی شما دانلود کنید حجم بسیاری می گیرند.

برچسب ها

خرید vpn با ip ثابت

خرید فیلترشکن موبایل

خرید vpn با ip ثابت