مداد

معرفی کامل منوی غذای هواپیما در ایران

13 می 2023
گوناگون
471 بازدید
بدون نظر

معرفی کامل منوی غذای هواپیما در ایران

منوی غذای هواپیما و همچنین نوع غذایی که در هواپیما ها سرو می شود با توجه به نوع ایرلاین و همچنین نوع پرواز متفاوت است. ایرلاین ها با توجه به ذائقه متفاوت مسافران، انواع مختلفی از غذاها را در هنگام پرواز سرو می کنند. علاوه بر این برخی از ایرلاین ها امکان انتخاب منوی غذایی بعد از خرید بلیط هواپیما یا هنگام خرید بلیط را فراهم کرده اند. در ادامه منوی غذای هواپیما در ایرلاین های مختلف را بررسی کرده ایم.

منوی غذای هواپیما در ایران

منوی غذای هواپیما ایران ایر

شرکت هواپیمایی ایران ایر به عنوان یکی از قدیمی ترین ایرلاین های ایران پروازهای متعددی به شهرهای داخلی و خارجی دارد. سرو وعده های غذایی متنوع در این ایرلاین از خدماتی است که تجربه سفر با هواپیماهای این ایرلاین را برای شما خاطره انگیز می سازد. غذاهای ایرلاین ایران ایر در کترینگ ویژه این شرکت هواپیمایی آماده می شود. این کترینگ در فرودگاه مهرآباد قرار دارد که روزانه بیش از 32 هزار وعده غذایی گرم برای مسافران آماده می کنند. کترینگ های دیگر این ایرلاین در فرودگاه امام خمینی، مشهد شیراز، اصفهان و تبریز وجود دارد.

وعده های غذایی ایرلاین ایران ایر با توجه به ساعت پرواز و همچنین نوع پرواز متفاوت است. مسافران کلاس پروازی بیزینس می توانند از 3 روز قبل از پرواز، غذای دلخواه را از طریق پشتیبانی ایرلاین رزرو کنند. انوع منوی غذایی که در این ایرلاین ارائه می شود شامل موارد زیر است:

 • منوی غذای هواپیما برای مسافران عادی: این نوع منوی غذا با توجه به مدت زمان پرواز متفاوت است. در پروازهای زیر یک ساعت، میان وعده معمولی و برای پرواز بیشتر از یک ساعت، سرویس غذای گرم همراه اسنک سرو یم شود.
 • سرویس غذایی هما در ایران ایر: این نوع سرویس برای مسافران کلاس هما یا بیزینس ایران ایر است که علاوه بر وعده های غذایی متفاوت، سرو متفاوتی نیز دارد. مسافران این کلاس می توانند غذای دلخواه را انتخاب کرده و در ظرف های چینی غذای خود را صرف کنند.
 • منوی غذاهای خاص در ایران ایر: این منوی غذای هواپیما در ایران ایر برای مسافرانی که مشکل دیابت یا چربی خون دارند تهیه می شود. همچنین افراد گیاه خوار و یا مسافرانی که رژیم مخصوصی دارند می توانند غذای دلخواه را سفارش دهند. علاوه بر این غذاهای ویژه کودکان و غذاهای دریایی در این منو سرو می شوند.

منوی غذای ایران ایر

منوی غذای هواپیما ماهان

هواپیمایی ماهان نیز جزء ایرلاین های معتبر داخلی بوده که تنوع و کیفیت خدمات آن در میان سایر ایرلاین ها زبانزد است. منوی غذای هواپیما در ایرلاین ماهان شامل انواع غذاهای ایرانی و فرنگی بوده که برای مسافران مختلف، با یکدیگر متفاوت است. هواپیمایی ماهان امکان سفارش غذاهای رژیمی پس از خرید بلیط هواپیما از طریق وب سایت این شرکت در 36 ساعت قبل از پرواز را فراهم کرده است. منوی غذای هواپیما در ایرلاین ماهان شامل موارد زیر است:

 • غذاهای ویژه کودکان: این غذاها شامل انواع غذاهای بدون چاشنی، گوشت بدون استخوان و فاقد ماهی هستند.
 • غذاهای هندی: غذاهای هندی ایرلاین ماهان، با دستور پخت ویژه محلی آن آماده می شود که در آن از گوشت بره و ماکیان همراه محصولات لبنی استفاده می شود.
 • غذاهای گیاهی: در این نوع غذاها از هیچ گونه فرآورده حیوانی استفاده نمی شود. در صورت تمایل مسافران می توانند این نوع غذاها را همراه با لبنیات و تخم مرغ سفارش دهند.
 • غذاهای دیابتی: در این نوع غذاها از کربوهیدرات با فیبر بالا و چربی و کالری کم استفاده می شود.
 • غذاهای کم چرب: در این غذاها از چربی های حیوانی و گیاهی استفاده نمی شود. اما گوشت کم چرب و چربی های غیر اشباع در این نوع غذاها استفاده می گردد.
 • غذاهای ویژه افراد حساس به گلوتن
 • غذای بدون لاکتوز

منوی غذایی ماهان

غذای هواپیما کیش ایر

هواپیمایی کیش ایر با داشتن کترینگ مجهز، انواع غذاهای مختلف ایرانی و فرنگی را برای پروازهای مختلف در نظر گرفته است. این کترینگ روزانه بیش از 10 هزار غذای گرم برای مسافران آماده می کنند. منوی غذای هواپیما در کیش ایر با توجه به نوع پرواز، کلاس پروازی و زمان پرواز متفاوت است. از ویژگی های پذیرایی در ایرلاین کیش ایر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در این شرکت هواپیمایی سرویس های غذایی گرم در وعده های غذایی مختلف انجام می شود.
 • منوی ویژه و متنوع از غذاهای ایرانی و فرنگی در کلیه پروازهای طولانی مدت داخلی و خارجی
 • مسافران پروازهای اکونومی همانند بیزینس می تونند غذاهای گرم به همراه نوشیدنی های متنوع را در طول پرواز سفارش دهند
 • در پروازهای کوتاه مدت کیش ایر، ساندویچ های گرم ارائه می دهد.
 • در پروازهای داخلی و خارجی طولانی مدت، صبحانه ویژه سرو می شود.
 • در مسیر تهران کیش و بالعکس، برای مسافرین دیابتی وعده غذایی ویژه سرو می شود.

ایرلاین کیش ایر در پروازهای بیزینس غذاهای متفاوتی نسبت به اکونومی ارائه می دهد که این وعده های غذایی شامل صبحانه، ناهار و شام است. در وعده های شام و ناهار، دو نوع غذای گرم همراه با 50 درصد گوشت قرمز و 50 درصد گوشت سفید در طول پرواز سرو می شود.

منوی غذای کیش ایر

منوی غذای هواپیما زاگرس

هواپیمایی زاگرس نیز دارای کترینگ مجهزی است که غذاهای متنوعی را برای وعده های غذایی مختلف طبخ می کند. امکان سفارش غذا برای هواپیمایی زاگرس وجود ندارد و مسافران می توانند تنها از وعده های غذایی که در طول پرواز ارائه می شود سفارش دهند.

منوی غذای هواپیما قشم ایر

ایرلاین قشم ایر به مرکزیت قشم، یکی از شرکت های هواپیمایی معتبر بوده که پروازهای متعدد داخلی و خارجی را ارائه می دهد. این ایرلاین با داشتن کترینگ مجهز انواع غذاها را آماده می کند. غذاهایی که در این شرکت هواپیمایی ارائه می شود شامل موارد زیر است:

 • انواع غذاهای گرم ایرانی مانند کباب و غذاهای فرنگی مانند بیف استروگانوف
 • غذاهای سرد مانند انواع سالاد و ساندویچ های سرد
 • صبحانه های گرم و سرد و انواع کیک

سخن پایانی

در این مقاله منوی غذایی برخی از ایرلاین های داخلی بررسی شد که تنوع منوی غذایی آن ها را مشاهده کردید. برخی از ایرلاین ها با ارائه منوی غذای متنوع تر برای افراد مختلف، رضایت مندی بیشتر از سوی مسافران دریافت کرده اند. ایرلاین هایی مانند ماهان و ایران ایر امکان رزرو غذا پس از خرید بلیط هواپیما را فراهم کرده اند که می توانید از 36 ساعت قبل از پرواز، غذای دلخواه را رزرو نمایید.

خرید vpn با ip ثابت

خرید فیلترشکن موبایل

خرید vpn با ip ثابت