مداد

فعالیت بعد از ابدومینوپلاستی

12 فوریه 2023
رپورتاژ آگهی
240 بازدید
بدون نظر

فعالیت بعد از ابدومینوپلاستی

فعالیت بعد از ابدومینوپلاستی

بهبودی پس از عمل جراحی شکم یا ابدومینوپلاستی را می توان با ورزش منظم افزایش داد اما به یاد داشته باشید، تامی تاک یک عمل جراحی مهم است و بهبودی پس از عمل یک کار جدی است.

در اینجا، دکتر کامبیز ایزد پناه، تعدادی فعالیت و تمریناتی را تشریح می‌کند که بهبودی پس از عمل جراحی شکم را تسریع می‌کنند و اطمینان می‌دهند که بیماران به نتایج دلخواه خود دست می‌یابند. ابتدا، او دقیقاً توضیح می‌دهد که در حین انجام عمل جراحی برای بدن شما چه اتفاقی می‌افتد و سپس چگونه می‌توانید به بهبودی بدن خود از این عمل کمک کنید.

در طول بهبودی از عمل جراحی ابدومینوپلاستی چه اتفاقی می افتد؟

بعد از جراحی، شکم شما کبود، متورم و حساس خواهد بود. کبودی به دلیل خروج خون از رگ های خونی آسیب دیده ایجاد می شود که بین پوست و ماهیچه ها گیر می کند.

کبودی نیز باعث افزایش تورم کمک می شود، اما تورم نیز به دلیل محافظت از ناحیه آسیب دیده توسط سیستم های دفاعی بدن ایجاد می شود. مایعات و گلبول ‌های سفید خون می ‌توانند پس از عمل جراحی شکم در ناحیه شکم جمع شوند و منجر به تورم شوند. ورزش منظم به کاهش این کبودی و تورم کمک می کند، اما نه قبل از آماده شدن کامل بدن.

برای دیدن نتایج موفقیت آمیز بعد از این عمل شما نیازمند داشتن یک تغذیه سالم هستید. اگر نمیدانید نحوه داشتن رژیم غذایی بعد از ابدومینوپلاستی جگونه است میتوانید به سایت دکتر ایزدپناه مراجعه نمایید.

برای کمک به بهبودی بدنم از شکم چه کاری می توانم انجام دهم؟

 • فعالیت بعد از ابدومینوپلاستی بیست و چهار ساعت اول

بسیاری از بیماران ممکن است روز اول را در بیمارستان بگذرانند، فقط برای اطمینان از اینکه هیچ عارضه ای سلامت آن ها را تهدید نکند. نشستن به تنهایی و شاید ایستادن و نشستن آرام، تنها تمریناتی است که باید در بیست و چهار ساعت اول انجام دهید.

پس از روز اول، می توانید کمی پیاده روی بسیار آهسته را شروع کنید. این به گردش خون کمک می کند اما هنوز برای فعالیت بعد از ابدومینوپلاستی به صورت جدی خیلی زود است.

فعالیت بعد از ابدومینوپلاستی

 • فعالیت بعد از ابدومینوپلاستی دو هفته اول بعد از جراحی

گردش خون مناسب در طول فرآیند بهبودی مهم است زیرا خون مواد زائد را از محل دور می‌کند و شرایط را برای بهبودی بدن شما فراهم می‌کند.

باید به یاد داشته باشید که عضلات شکم شما به زمان نیاز دارند تا به درستی به خود بچسبند و کشش در این روزهای اولیه خطر جدا شدن عضلات یا باز شدن برش را به همراه دارد. به این دلایل، بسیار مهم است که شکم خود را کشش ندهید.

پیاده روی سبک با کمی خمیدگی در ناحیه کمر تنها کاری است که باید در دو هفته اول انجام دهید و به تدریج با هر روز فاصله را افزایش دهید.

 • فعالیت بعد از ابدومینوپلاستی هفته سوم و چهارم

پس از دو هفته، می توانید به آرامی کمر خود را حرکت دهید و در پیاده روی یا دوچرخه سواری ملایم شرکت کنید. همچنان باید از بلند کردن وزنه و هر گونه تمرینی که ناحیه شکم را هدف قرار می دهد خودداری کنید.

این کار به تحرک ناحیه کمک می کند و جریان خون را بیشتر می کند و به عضلات و برش زمان مناسب برای تنظیم و بهبودی می دهد.

 • فعالیت بعد از ابدومینوپلاستی هفته های چهار تا ششم

  به شرطی که هیچ نشانه ای از درد یا ناراحتی وجود نداشته باشد، می توانید در این مدت ورزش کمی شدیدتر را شروع کنید. به آرامی دامنه حرکت را بدون وارد کردن فشار زیاد به ناحیه شکم افزایش دهید.

 • فعالیت بعد از ابدومینوپلاستی دو ماه پس از جراحی

بسته به میزان بهبودی شما، در این زمان، بیشتر بیماران می توانند ورزش منظم را از سر بگیرند. شما می توانید ناحیه شکم را با فعالیت های خاصی مانند بالا بردن پاها، تمرینات پلانک هدف قرار دهید.

ورزش کاردیو و رژیم غذایی مناسب بهترین راه برای حفظ نتایج عمل جراحی شکم است. با افزایش تدریجی فعالیت هوازی و توجه به کالری دریافتی خود در دو ماه اول ریکاوری، به کاهش وزن خود کمک خواهید کرد. به یاد داشته باشید، در حین بهبودی پس از عمل جراحی شکم، آن را آهسته انجام دهید.

6 مرحله برای فعالیت بعد از ابدومینوپلاستی

 1. 1. به دکتر خود گوش دهید

قبل از انجام هر گونه فعالیت بدنی، با پزشک خود در مورد آنچه که باید از ورزش بعد از جراحی ابدومینوپلاستی انتظار داشته باشید و مدت زمانی که باید برای شروع بعد از عمل صبر کنید صحبت کنید. پاسخ جراح شما به وضعیت شما قبل از جراحی، تجربه جراحی شخصی شما و نحوه بهبودی بدن شما بستگی دارد. اگر قبل از عمل خود یک دونده ماراتن بودید، به احتمال زیاد سریعتر از کسی که زمان بیشتری را روی مبل می گذراند، به سبک زندگی فعال خود باز خواهید گشت.

 دکتر کامبیز ایزد پناه، یک برنامه ورزشی را توصیه می کند که با سطح تناسب اندام و نیازهای ریکاوری شما هماهنگ باشد.

 1. 2. نشستن و ایستادن را امتحان کنید

بلافاصله پس از عمل جراحی ابدومینوپلاستی، حتی افرادی که از نظر جسمی مناسب هستند نیز ممکن است برای کارهای به ظاهر ساده مانند نشستن نیاز به حمایت داشته باشند. مهم است که در 24 ساعت اول پس از جراحی ابدومینوپلاستی کمی حرکت کنید تا به گردش خون کمک کنید. اما، هنگام شروع کار حتماً یک نفر را در اختیار داشته باشید، زیرا ممکن است شرایط شما ناپایدار باشد و حالتان بد شود. راه رفتن بعد از جراحی شکم مهم است.

 1. 3. انجام فعالیت های قلبی عروقی سبک به زودی پس از جراحی

اگر تامی تاک شما نیاز به سفت کردن عضلات شکم داشته باشد، همانطور که در بیشتر موارد، معمولاً حدود 2 هفته طول می کشد تا بتوانید ورزش های سبک قلبی عروقی را شروع کنید. مجدداً، مهم است که قبل از شروع هر ورزش پس از جراحی پلاستیک با پزشک خود مشورت کنید.

 1. 4. بالاتنه و پاهای خود را تقویت کنید، اما از تمرینات شکم خود دوری کنید

اکثر بیماران می توانند حدود 3 هفته پس از عمل جراحی شکم، ورزش های سبک وزنه برداری را شروع کنند. اینها باید تمریناتی باشند که بازوها، قفسه سینه، شانه ها و پاهای شما را تقویت کنند – علاوه بر فعالیت های قلبی سبک. باز هم مهم است که در این مدت از بلند کردن وزنه های سنگین خودداری کنید. شما باید از کشش، دراز و نشست یا سایر تمرینات شکم یا بلند کردن خودداری کنید.

 1. 5. شروع به تمرین کردن عضلات شکم کنید

پس از حدود 5 تا 6 هفته پس از انجام عمل جراحی ابدومنیوپلاستی و زمانی که جراح شما تایید کرد، می توانید به تدریج برنامه ورزشی خود را گسترش دهید، از جمله پیلاتس و یوگا. باز هم، مربی شخصی یک منبع ارزشمند در این مدت است. آن ها می توانند شما را در مورد فرم، مدت و حتی پیشرفت تمرینات راهنمایی کنند، زیرا قدرت در عضلات شکم خود را به دست می آورید.

 1. 6. روال تمرینی عادی خود را از سر بگیرید

تبریک می گویم! در حدود 7 تا 10 هفته پس از عمل جراحی شکم، شما باید برای سهولت در انجام تمرینات ورزشی عادی خود آماده شوید. تا زمانی که تکرارهای ست خود را به تدریج افزایش دهید، می توانید کرانچ، دراز و نشست و پلانک را شروع کنید. توصیه می کنیم روی انجام این تمرینات با فرم بی عیب و نقص تمرکز کنید. هنگام از سرگیری روال عادی فعالیت خود، حتماً به بدن خود توجه کنید. آهسته شروع کنید، اهداف معقول تعیین کنید، به بدن خود اعتماد کنید و به آنچه نیاز دارد گوش دهید.

دکتر کامبیز ایزدپناه، جراحی زیبایی پلاستیک

سخن پایانی

اگر میخواهید زیبایی را به خود هدیه دهید این کار را به دکتر ایزدپناه بسپارید. شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت دکتر ایزدپناه به نشانی drkambiz-izadpanah.com  مراجعه کنید. همچنین برای دیدن نمونه کارهای بیشتر به پیج اینستاگرام دکترکامبیز ایزد پناه سری بزنید.

برچسب ها

خرید vpn با ip ثابت

خرید فیلترشکن موبایل

خرید vpn با ip ثابت