مداد

تعمیر مبل

16 مارس 2022
رپورتاژ آگهی
493 بازدید
بدون نظر

هر منزلی پس از گذشت مدت زمانی نیاز به تغییر دکوراسیون دارد. مبلمان در هر خانه‌ای یکی از اجزای مهم برای دکور است و باید پس از مدتی آنها را تعمیر کنید. عوض کردن مبلمان در وضعیت اقتصادی امروزی بسیار سخت شده است و حتی برای برخی از خانواده‌ها تعویض و خرید مبلمان جدید غیر ممکن است. از این‌رو باید مبلمان قبلی خود را تعمیر کنیم و به شکلی نونوار در خانه قرار دهیدم. شاید شما این طرز تفکر را داشته باشید که تعمیر مبلمان به درد نخور باشد اما این افکار اشتباه هستند. شما با تعمیر مبلمان در خانه دکور جدیدی را با حداقل صرف هزینه ایجاد می‌کنید. تعمیرات مبل شامل رویه کشی و تعمیرات کلاف است که در ادامه به بررسی کامل آنها خواهیم پرداخت.

کلاف مبل چست

کلاف مبل چست

کلاف مبل همان قسمت چوبی مبل است که بسته به مدل مبل میزان به کارگیری آن فرق می‌کند. به کارگیری کلاف در مبل استیل بسیار بیشتر از مبل‌های کلاسیک و راحتی است. در مبل‌های راحتی کلاف مبل خیلی کم دیده می‌شود و فقط در قسمت‌های پایه و دسته (گاهی اوقات برای تزیین)‌ دیده می‌شود. با خرید کلاف مبل را می‌توان به راحتی تعمیر کرد.

 

تعمیر کلاف مبل

تعمیر کردن کلاف مبل در خانه امکان‌پذیر نیست و باید آن را به کار بلد خود بسپارید. تعمیر کلاف از کم به زیاد شروع می‌شود. کم بودن این مقدار در مواردی مانند خراب شدن یکی از گل‌ها یا طرح‌های مبل سلطنتی است. همچنین در مبل راحتی یا کلاسیک ممکن است یکی از پایه‌ها یا تاج مبل ترک بردارد یا بشکند. در مواردی دیگر ممکن است به صورت جدی کلاف مبل آسیب دیده باشد و در اثر مراقبت نکردن و نشستن غیر استاندارد بر روی آن ممکن است به صورت کامل کلاف شکسته شود و تعویض آن واجب باشد. اگر می‌دانید که قسمت مهمی از کلاف دچار شکستگی شده است حتما به تعمیر آن اقدام کنید زیرا ممکن است خرابی‌های بیشری به بار بیاید.

 

تعمیر رویه مبل

شاید این تفکر را داشته باشید که رویه مبل فقط پارچه کشی آن است اما رویه مبل تمامی اجزای مبل را به غیر از کلاف در بر می‌گیرد. موارد داخلی مبل مانند اسفنج، فنر، فوم، پارچه و .. جزو اجزای رویه کشی هستند. هنگامی که مبل را به تعمیرکار می‌سپارید مستقیم از او نخواهید که رویه کشی را انجام دهد. اگر می‌خواهید تنها پارچه کشی انجام شود یا تنها اجزای داخلی عوض شود حتما به تعمیرکار بگویید.

تعمیر مبل به صورت استاندارد

تعمیر مبل به صورت استاندارد

برای اینکه تعمیر مبل را به صورت استاندارد انجام دهید باید یک سری نکات را رعایت کنید و به آنها توجه داشته باشید مانند:

  • نوع مبل و نوع پارچه

باید به نوع مبل خود توجه داشته باشید که کلاسیک، راحتی یا استیل است. با توجه به مدل و سبک مدل باید پارچه را انتخاب کنید. برای مبل‌های راحتی اداری پارچه چرم بسیار مناسب است. برای مبل‌های سلطنتی باید پارچه‌های گلدار استفاده کرد، البته ترکیبی از گلدار و ساده نیز برای تعمیر مبل استیل بسیار زیبا می‌باشد. پارچه‌های مبل استیل اگر ساده هم باشند زردار هستند و زرق و برق بسیار کمی را در خود داردند. همچنین اگر مبل شما کلاسیک است با توجه به رنگ کلاف پارچه را انتخاب کنید. سعی کنید رنگ نود را انتخاب کنید، زیرا هم زیبا است و هم امسال این تن رنگ بسیار مد شده است. پارچه مبل راحتی را در رنگ روشن و یا با پارچه نرم سفارش دهید که برای استفاده مداوم راحت باشد.

  • دکوراسیون خانه

برای انتخاب رنگ پارچه و تعمیر باید به دکوراسیون منزل هم توجه داشته باشید. رنگ پرده و فرش و جلومبلی را در صدر انتخاب‌ها قرار دهید و رنگی را انتخاب کنید که با همگی این موارد هارمونی داشته باشد. همچنین سبک لوازم خانه هم بسیار مهم است، اگر قصد تعمیر دارید می‌توانید کلاف مبل را نیز تعمیر کنید و سبک آن را تغییر دهید. اگر دکوراسیونی با سبک کلاسیک دارید و مبل‌های شما راحتی است بهتر است که سبک یکی از آن‌ها را عوض کنید و تعمیر را انجام دهید..

  • رنگبندی

به رنگبندی داخل خانه توجه داشته باشید. قبل از اینکه مبل را برای تعمیر به تعمیرکار بسپارید و تعویض پارچه مبل را سفارش دهید، با پرس و جو یا سرچ کردن در اینترنت تحقیقاتی در مورد هارمونی رنگ‌ها داشته باشید تا انتخاب درست‌تری را انجام دهید. برای مثال اگر رنگ کلاف قهوه‌ای است نباید پارچه را هم قهوه‌ای انتخاب کنید و باید رنگ‌هایی مانند شیری و کرمی را انتخاب کنید.

 

تعمیر مبل را به چه کسی بسپاریم

برای تعمیر کردن مبلمان سعی کنید از تعمیرکاران مبل کمک بگیرید و خودتان تنها دست به کار نشوید. اگر سر رشته‌ای در این خصوص ندارید ممکن است که خرابی در مبل ایجاد شود و هزینه‌ها را برای شما چند برابر کند. اگر که شما تنها تعمیر پارچه را به تعمیرکار سپرده‌اید و هنگام باز شدن، فرد تعمیرکار متوجه این شد که اجزای داخلی هم مشکل دارند حتما به تعویض آنها اقدام کنید. گاهی ممکن است مبل خیس شده باشد و شما فقط خشک کردن آن را مد نظر داشته باشید، اما این خیس شدن باعث خراب شدن اجرای داخل مبل می‌شود و باید حتما در اسرع وقت تعمیر را انجام دهید.

برخی از تعمیرکاران هستند که در خانه هم تعمیرات را انجام می‌دهند، البته تعمیرات جزئی و کم باید در خانه ایجاد شود. تعمیرات زیاد و با کار بالا باید در محل مخصوص خود صورت بگیرد زیرا فضای خانه نامرتب و شلخته می‌شود و هر وسیله‌ای برای تعمیر را نمی‌توان جابه‌جا کرد و به خانه آورد.

هزینه تعمیر مبل

هزینه تعمیر مبل

هزینه تعمیر مبل بستگی به میزان کار شما دارد. تعمیرات مبلمان باید به اندازه‌ای باشد که بتوانید در لحظه به تعمیرکار بگویید و قیمت گیری فرمایید. البته این نکته نیز وجود دارد که کدام قسمت‌های مبل تعمیر می‌خواند، برای مثال اگر کلاف تعمیر بخواهد باید مبل به صورت کامل باز شود و در این میان ممکن است یکی از اجزای داخلی دچار مشکل شده باشند. در صورتی که این مشکل پیش آمده باشد حتما به تعمیر کامل اقدام فرمایید. اگر کلاف تعمیر بخواهد و جزئیاتی مانند اسفنج، فنر و … هم در باز شدن مبل مشخص شوند که نیاز به تعمیر دارند، هزینه تعمیر فرق می‌کند.

 

مبل تاپ

 

برچسب ها

خرید vpn با ip ثابت

خرید فیلترشکن موبایل

خرید vpn با ip ثابت