مداد

عکس های دیدنی از خانه های نویسندگان و نقاشان مشهور دنیا

26 فروردین 1390
عکس گوناگون , عکس منظره و طبیعت
13,676 بازدید
بدون نظر

گوستاو موور :
یکی از نقاشان مشهور در سبک سمبولیست است . به سبب جنبه های نمادین و تخیلی آثارش در زمره ی هنرمندان سمبولیست قرار گرفته است . او در نقاشی ، طراحی ، فرست کوو  ( نقاشی بر دیوار ) نیز مهارت داشت . همان طور که  در شکل زیر می بینید نمایی از طراحی ها و نقاشی های او در منزلش دیده می شود .

بقیه تصاویر و توضیحات در ادامه مطلب

پل سزان :
یکی از تاثیر گذارترین نقاشان مدرن فرانسوی  می باشد . خانه ای را در سال ۱۹۰۱ در شهر اکس- آن پروانس برای خود تهیه کرد و با سلیقه خود این خانه زیبا را طراحی کرده است ، این مکان همانند منزل و آتلیه نقاشی او بود . خانه ای بسیار ساده داشت و همیشه نیز به تنهایی زندگی می کرد . وی در همهٔ زندگی هنری‌اش بسیار کم‌سخن بود و از این‌رو همواره در جمع هنرمندان بیگانه به شمار می‌آمد.  نقاشی هایی که شهرت فراوانی به دست آوردند در این آتلیه به تصویر کشیده شده اند : ” خانه لزارد ” ،  ” کوه سن- ویکتوار ” ، ….  نمونه ای از این نقاشی ها می باشند . نمونه ای از این خانه زیبا را می توانید  در عکس زیر  مشاهده کنید :

ژوزفین بیکر :
علاوه بر اینکه در موسیقی  چهره ای شناخته شده می باشد در خوانندگی جاز نیز مشهور می باشد .  جالب است بدانید که او در جنگ دوم جهانی اطلاعات محرمانه نیروهای مقاومت را که با جوهر نامریی نوشته می‌شدند، جابه‌جا می‌کرد . بازدید از این خانه زیبا ، یادآور زندگی این هنرمند می باشد.

ژاک پرور :
خانه ژاک پرور در نورماند بوده است .  شاعر و فیلم‌ نامه نویس فرانسوی بود. شعرهای او در زبان فرانسه  بسیار رایج است و در کتاب‌های درسی این زبان بسیار نقل شده است. خانه او در حال حاضر تبدیل به یک موزه شده است و پذیرای بازدید عموم  می باشد .

اوژن دلاکروا :
نقاش  سبک رمانتیک است. اوژن دلاکروا نقاش، طراح و چاپگر فرانسوی، مشهورترین نماینده نقاش رمانتیک و یکی از رهبران پیشگام رمانتیک در اروپا است. پاگانینی، یکی از آثار مهم او به شمار می‌رود. خانه ای که در زیر مشاهده می کنید نمایی از خانه ی این شخص برجسته می باشد.

ویکتور هوگو :
ویکتور هوگو این خانه ی سفید را با وسایل و تزئینات چینی آراسته است . آثار بسیار مهمی مانند : کارگران دریا، افسانه قرن ، بینوایان را در این خانه به نگارش در آورده است .

کلود مونه :
کلود مونه  بنیانگذار نقاشی امپرسیونیسم فرانسوی بود. مجموعهٔ تابلوهای  مشهور نیلوفر آبی به او تعلق دارد و این کارها را  از  سال  ۱۸۹۹ آغاز کرد .

شاتوبریان :
در نوامبر سال ۱۸۰۷ با دختری به نام سلست ازدواج کرد و در همین خانه ساکن شدند .

لئوناردو داوینچی :
لئوناردو داوینچی از دانشمندان و هنرمندان ایتالیایی دوره رنسانس است که در رشته‌های نقاشی، ریاضی، معماری، موسیقی، کالبدشناسی، مهندسی، تندیسگری، و هندسه شخصی برجسته بود.

خرید vpn با ip ثابت

خرید فیلترشکن موبایل