مداد

راهنمای خرید تشک و بالش مناسب و نکات مهم قبل از خرید

25 ژوئن 2022
رپورتاژ آگهی
305 بازدید
بدون نظر

راهنمای خرید تشک و بالش مناسب و نکات مهم قبل از خرید

تشک و بالش مهمترین کالای خواب برای هر فرد هستند. با استفاده از بالش و تشک های مناسب خوابی راحت و آسوده فراهم می شود و دردهای عضلانی و ستون فقرات از بین رفته یا کاهش می یابند. یکی از تجویزهای اغلب پزشکان استفاده از کالای خواب طبی و مناسب است. جهت خرید کالای خواب باید دقت و توجه بسیاری صورت گیرد تا محصولاتی مناسب فرد خریداری شود. در مقاله حاضر قصد داریم درباره خرید محصولات خواب، قیمت بالش و همچنین بالش طبی صحبت کنیم.

راهنمای خرید تشک و بالش مناسب و نکات مهم قبل از خرید

نشانه های نامناسب بودن تشک خواب

گاهی اوقات ظاهر تشک قدیمی نمایانگر نامناسب بودن آن است ولی نشانه های دیگری مبنی بر لزوم تعویض این کالای خواب مهم وجود دارد که در این بخش به آنها می پردازیم.

 • در هنگام صبح بسیاری از روزها احساس درد در ناحیه کمر و ستون فقرات خود دارید و این درد مربوط به فعالیت های روز قبل نیست. با این نشانه مشخص می شود که تشک باید تعویض شود.
 • در مکان های دیگر غیر از خانه خود و در مسافرت احساس درد ندارید و خواب شما مناسب تر از خانه است. این آرامش در مکان های دیگر نیز نشانگر ناسالم بودن کالای خواب شما در منزل است.
 • فرورفتگی و برآمدگی و همچنین ساییدگی و پارگی تشک نیز نشان دهنده نیاز شما به تشک جدید است.

نکات مهم قبل از خرید کالای خواب

محصولات خواب به خصوص تشک یکی از مهمترین لوازم هر انسان است. در بسیاری از موارد سلامت جسمی و روحی انسان به خواب و مسائل آن مربوط می شود. به همین جهت باید قبل از خرید محصول کاملا شرایط خود را در نظر بگیرید. برخی از این شرایط عبارتند از:

 • کاملا نیاز خود را در هنگام خواب در نظر بگیرید.
 • ویژگی های جسمی و وزن خود را در درجه اول اهمیت قرار دهید.
 • تخت یا فضایی را که برای قرار دادن محصولات خواب در اختیار دارید را اندازه بگیرید.
 • متأهل یا مجرد بودن در خرید کالای خواب از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که تشک توسط دو نفر مورد استفاده قرار می گیرد.
 • در صورت متأهل بودن، با همسر خود برای خرید محصولات خواب به بازار بروید یا به سایت مراجعه کنید؛ چرا که نیازهای همسرتان نیز باید برطرف شود.

انواع مواد پرکننده تشک در بازار

تشک ها با مواد مختلفی پر می شوند و هر کدام از آنها ویژگی های خاص خود را دارند. اصلی ترین مواد پرکننده تشک ها عبارتند از: فوم، لاتکس، هوا و آب. نمونه های فومی کالای خواب بیشترین کاربرد و فروش را در بین مردم دارند. فوم طبی و مموری فوم دو نمونه از تشک های فومی پرکاربرد هستند. تشک های مموری فوم به جهت فرم گیری آنها همانند شکل بدن فرد و محافظت از اندام های بدن، طرفداران بسیاری دارند. سلامت جسمی انسان با محصولات ذکر شده تا حدودی تضمین می شود.

ماده دیگری که تشک ها توسط آن پر می شوند، لاتکس است. نمونه های لاتکس شباهت زیادی با تشک های فنری دارند و برای برخی از افراد گزینه های مناسبی به شمار می روند. تشک های بادی و آبی نیز کمتر مورد استفاده قرار می گیرند و در صورت کوچکترین آسیبی به رویه تشک، مصرف کننده دچار مشکل می شود و در بسیاری از موارد محصول غیر قابل استفاده می شود.

آشنایی با مواد پرکننده بالش و قیمت آنها

آشنایی با مواد پرکننده بالش و قیمت آنها

بالش ها نیز همانند تشک ها با مواد مختلفی پر می شوند و هر کدام برای برخی از افراد مناسب هستند. موادی مانند: کرک، پر، پلی استر، مموری فوم، پنبه و لاتکس رایج ترین مواد پرکننده بالش ها به شمار می روند. در ادامه به برخی از مواد مذکور می پردازیم.

 • بالش کرک به بالشی گفته می شود که از مخلوط کرک و پر تهیه می شود. در این محصولات کمتر از 25 درصد مواد را پر تشکیل می دهد. دوام و انعطاف پذیری بالا و سبک بودن برخی از ویژگی های بالش های کرکی است. قیمت بالش کرک بالا است و جزو محصولات لاکچری محسوب می شود.
 • بالش پر از پرهای پرندگانی مثل: اردک و غاز تهیه می شوند. در برخی از این محصولات از کرک هم استفاده می شود که البته نسبت به پر از حجم کمی برخوردار است. بالش های پر اندکی سفت هستند و برای برخی از افراد موجب حساسیت می کنند. این نوع بالش ها قابلیت شستشو ندارند و اندکی سفت هستند. بالش های پر از نمونه های مخلوط کرک و پر ارزان ترند.
 • بالش پلی استر یکی از محصولات پرطرفدار خواب هستند. قیمت بالش پلی استر ارزان است و در دو نوع سیلیکونی شده و معمولی عرضه می شوند. یکی از معایبی که بالش های پلی استر دارند دوام کوتاه مدت آنها است. اغلب این بالش ها به مدت دو سال دوام دارند. چربی و عرق توسط بالش های پلی استر به سرعت جذب می شود و نیاز به شستشوی مکرر دارند. کیفیت این محصولات پس از هر بار شستشو افت می کند.
 • بالش های مموری فوم یکی از جدیدترین کالاهای خواب هستند که با فوم ویسکوالاستیک پلی یورتان پر می شوند. این بالش ها از خرده های فوم یا فوم یک تیکه تهیه می شوند. قیمت بالا و وزن سنگین جزو ویژگی های بالش مموری فوم است.

مجموعه آکسون

مجموعه آکسون با فرمول ویژه تولیدات خود را طراحی و عرضه می کند. این مجموعه با استفاده از کادری با تجربه و ماهر و مواد اولیه باکیفیت توانسته است جایگاه مناسبی جهت کالای خواب آکسون پیدا کند. محصولات این مجموعه با شکل، وزن و درجه حرارت بدن فرد واکنش نشان می دهند و این امر خوابی راحت و دلپذیر را فراهم می کند. جهت مشاهده و خرید محصولات آکسون به آدرس اینترنتی axonmattress.ir مراجعه کنید.

برچسب ها

خرید vpn با ip ثابت

خرید فیلترشکن موبایل

خرید vpn با ip ثابت