مداد

تفاوت ال سی دی موبایل اصل و تقلبی

30 دسامبر 2018
رپورتاژ آگهی
706 بازدید
بدون نظر

تفاوت ال سی دی موبایل اصل و تقلبی

http://opload.ir/images/29875888467713366301.jpg

برای همه ما پیش ‌می‌آید که گاهی گوشی از دستمان بیفتد، آسیب ببیند، قسمت‌هایی از آن بشکند یا ترک بردارد و ما دیگر نتوانیم مثل قبل از موبایل‌‌مان استفاده کنیم. در این صورت به تعویض ال‌سی‌دی موبایل خود نیاز داریم. اما قبل از آن باید با بازار ال‌سی‌دی‌های اورجینال و تقلبی و مشخصات آن‌‌‌اشنا شویم تا بتوانیم بهترین جنس ال‌سی‌دی را بدون نگرانی از هدر رفتن وقت و سرمایه، برای گوشی خودمان تهیه کنیم. پس در ادامه مطلب با ما همراه شوید تا بیشتر درباره ال‌سی‌دی‌های اورجینال و تقلبی و تفاوت‌های آن بدانیم.

ال‌سی‌دی یکی از مهم ترین  اجزای موبایل است که در قسمت جلوی موبایل قرار دارد و از صفحه نمایش محافظت ‌می‌کند؛ ال‌سی‌دی ها معمولا به ضربه حساسند و ممکن است بر اثر افتادن دچار شکستگی شوند. درواقع لایه ای که در زیر صفحه تاچ موبایل قرار دارد همان ال‌سی‌دی  یا صفحه نمایش است که قابلیت نمایش تصاویر را بر عهده دارد.

ممکن است برخی فروشندگان لوازم جانبی و یا قطعات موبایل ال‌سی‌دی تقلبی را به جای ال‌سی‌دی اورجینال روی موبایل شما قرار دهند و هزینه اورجینال را از شما دریافت کنند. پس لازم است که با مشخصات اصلی یک تاچ ال‌سی‌دی اصل‌‌‌اشنا بشوید و قدرت تشخیص آن را با نمونه تقلبی‌‌‌اش داشته باشید.

در این مقاله به بررسی صفحه نمایش‌های اورجینال و کپی ‌می‌پردازیم. امیدواریم که با خواندن این مطلب انتخاب بهتری در هنگام تعویض صفحه نمایش گوشی خود یا خرید یک صفحه اصل داشته باشید.  برای اطلاعات بیشتر در مورد نمایشگر گوشی هم این مطلب را از دست ندهید.

تاچ ال‌سی‌دی اورجینال چیست؟

ال‌سی‌دی‌های اصل و اورجینال در بازار موبایل  با نام اختصاری OEM شناخته ‌می‌شوند.  OEM به معنای ال‌سی‌دی اصلی است که توسط شرکت‌های معروف تولید کننده لوازم جانبی اصلی موبایل تهیه و به بازار عرضه ‌می‌شود. زمانی که یک ال‌سی‌دی علامت OEM را روی بسته خود داشته باشد یعنی مطابق با استاندارهای موجود ساخته شده و اورجینال است.

تاچ ال‌سی‌دی تقلبی چیست؟

تاچ ال‌سی‌دی تقلبی نمونه‌های کپی شده از تاچ ال‌سی‌دی‌های اصلی هستند که برخی استانداردهای لازم در مراحل تولید آن رعایت نشده است.این تاچ ال‌سی‌دی ها  در بازار با نام‌های تقلبی، High copy، چینی، گرید A+ یا گرید A شناخته شده هستند. قیمت ارزان، حساسیت پایین به لمس تصویر، مصرف زیاد باتری و طول عمر پایین از معایب تاچ ال‌سی‌دی‌های تقلبی است.

 

 

چگونه تاچ ال‌سی‌دی اصل را از تقلبی تشخیص دهیم؟

برای تشخیص تاچ ال‌سی‌دی‌های اصل از تقلبی راه‌های مختلفی وجود دارد که در ادامه به بررسی و توضیح چند مورد از آن ‌می‌پردازیم.

·        کیفیت نمایش محتوای موبایل در ال‌سی‌دی اورجینال و تقلبی

اولین چیزی که در تشخیص تاچ ال‌سی‌دی اورجینال و تقلبی به چشم ‌می‌آید کیفیت نمایش صفحه موبایل است. هر چه محتوا و تصاویر با کیفیت تر باشند احتمال اصل بودن صفحه نمایش بیشتر است. ال‌سی‌دی‌های غیر اصلی قابلیت تفکیک درست تصاویر و رنگ ها را در صفحه نمایش ندارند.

http://opload.ir/images/42932636376525075356.png

·        بررسی پد‌های روی کابل ال‌سی‌دی اورجینال و تقلبی

پد‌های روی کابل ال‌سی‌دی اورجینال نر‌می‌خاصی دارند و معمولا اسفنجی اند در حالی که در صفحه نمایش‌های‌تقلبی این پدها خیلی زبرتر و خشن تر هستند. البته اگر پدی وجود داشته باشد چون در طراحی برخی از تاچ ال‌سی‌دی‌های تقلبی اصلا پدی در نظر گرفته نشده است.

·        لحیم کاری ال‌سی‌دی اورجینال و تقلبی

در ال‌سی‌دی اورجینال لحیم کاری یا چسبی که برای چسباندن نور پس زمینه به ال‌سی‌دی  انجام ‌می‌شود، به وضوح هنگام نصب دیده ‌می‌شود، اما این امکان در ال‌سی‌دی‌های تقلبی وجود ندارد. به گونه‌ای که حین انجام تعمیرات موبایل این مسئله را به خوبی می‌بینید. این مطلب را از دست ندهید.

·        توجه به لوگوی صفحه نمایش اورجینال و تقلبی

تمام شرکت‌های اورجینال روی تاچ ال‌سی‌دی خود لوگو یا آرم شرکت را حک کرده‌اند در حالی روی ال‌سی‌دی‌های تقلبی اثری از لوگو، آرم یا علامت اختصاری از شرکت به چشم نمی‌خورد.

  • شماره سریال های ال‌سی‌دی اورجینال و تقلبی

روی تاچ ال‌سی‌دی اورجینال یک شماره سریال حک شده است که بسیار باکیفیت و نامحسوس و با فونت خیلی کوچک نوشته شده است. تاچ ال‌سی‌دی‌های تقلبی یا شماره سریال ندارند و یا شماره سریالی که حک شده است به علت کپی بودن و جذب بیشتر مخاطب، خیلی بزرگ و پررنگ ‌می‌باشد.

http://opload.ir/images/43850583757204293523.png

  • محل قررار گرفتن دوربین سلفی در ال‌سی‌دی اورجینال و تقلبی

در ال‌سی‌دی‌های اورجینال برای لنز دوربین سلفی یک محافظ باکیفیت هم تعبیه شده است اما در ال‌سی‌دی‌های تقلبی به علت کیفیت پایین تولید، این مسئله در نظر گرفته نشده است و فقط جایگاهی برای قرار گرفتن دوربین جلو در آن ها وجود دارد.

http://opload.ir/images/32937982053190776636.jpg

·        وضوح صفحه موبایل با ال‌سی‌دی اورجینال و تقلبی

شما از تاچ ال‌سی‌دی اورجینال به راحتی ‌می‌توانید زیر نور خورشید یا محیط‌های بازی که نور زیادی دارد بدون آن که اذیت شوید استفاده کنید. در حالی که تاچ ال‌سی‌دی‌های تقلبی زیر نور آفتاب و محیط‌های پرنور خیلی ضعیف عمل ‌می‌کنند و شما تقریبا امکان استفاده از آن را ندارید.

·        صاف بودن قاب ال‌سی‌دی اورجینال و تقلبی

انگشت خود را به دور قاب ال‌سی‌دی بکشید، اگر صاف بودن آن را احساس کردید تاچ ال‌سی‌دی شما اصل و اورجینال است اما اگر متوجه کوچکترین انحنا یا ناصافی و ناهمواری شدید شما متاسفانه در حال استفاده از یک تاچ ال‌سی‌دی تقلبی هستید.

  • سرعت تاچ ال‌سی‌دی اورجینال و تقلبی

یکی از مهمترین نشانه‌های ال‌سی‌دی‌های ااورجینال بالا بودن سرعت تاچ آن ها است. در حالی که ال‌سی‌دی‌های تقلبی گاهی هنگام تاچ قفل ‌می‌کنند یا خیلی با تاخیر عمل ‌می‌کنند و در کل عملکرد خوبی ندارند.

  • علامت مستطیل سفید رنگ در قسمت لنز دوربین ال‌سی‌دی اورجینال و تقلبی

در ال‌سی‌دی‌های اورجینال، قسمت مستطیلی سفید رنگی در قسمت لنز دوربین حک شده است که در ال‌سی‌دی‌های تقلبی چنین چیزی وجود ندارد.

  • بررسی براق بودن پنل در ال‌سی‌دی اورجینال و تقلبی

در ال‌سی‌دی‌های تقلبی برای جذب بیشتر مشتری  سعی می‌شود پنل گوشی به صورت غیر طبیعی بسیار براق طراحی و تولید شود و این امر حالتی غیرمعمول  را به وجود می‌آورد، در حالی که ال‌سی‌دی‌های اورجینال در اغلب موارد مات تر طراحی می‌شوند و در صورت براقی، ظاهرپر زرق و برق آن به چشم ن‌می‌آید.

  • دوام و کارکرد ال‌سی‌دی اورجینال و تقلبی

ال‌سی‌دی‌های‌ تقلبی به علت کیفیت پایین اجزا دوام و طول عمر ک‌می‌دارد و به راحتی مخدوش یا شکسته ‌می‌شود. اما ال‌سی‌دی‌های اورجینال بسیار بادوام هستند و ممکن است مدت زمان زیادی در صورت نگهداری درست برای شما کار کند.

قیمت بالا یا پایین یکی دیگر از راه‌های تشخیص اورجینال یا تقلبی بودن ال‌سی‌دی  است. تاچ ال‌سی‌دی‌های تقلبی به علت پایین بودن کیفیت قطعاتی که در آن به کار رفته است به نسبت ال‌سی‌دی اورجینال قیمت بسیار کمتری دارد.

 

 

برچسب ها

خرید vpn با ip ثابت

خرید فیلترشکن موبایل

خرید vpn با ip ثابت