مداد

تاثیرات شیر بر سلامتی مردان

31 مارس 2018
نرم افزار کامپیوتر
682 بازدید
بدون نظر

تاثیرات شیر بر سلامتی مردان

بیشتر مردم با این تفکر بزرگ می‌‌شوند که شیر یک نوشیدنی سالم است و در مرکز یک رژیم غذایی متعادل قراردارد. در دهه‌های اخیر، برخی این نظر را به چالش کشیده‌اند، اما میزان بالای پروتئین شیر و غنی بودن از ویتامین‌ها و مواد معدنی آن قابل بحث نیست. شیر می‌تواند بخشی ارزشمند از رژیم‌های غذایی هر بزرگسال باشد، اما در آن برخی مزایای شگفت‌انگیز، مخصوصاً برای آقایان وجود دارد.

پروتئین

بدنسازان و مردانی که دائما در سایر تمرینات با شدت زیاد شرکت می‌کنند، نیاز به پروتئین بالاتری نسبت به جمعیت عمومی دارند. پروتئین اضافی به بدن کمک می‌کند تا بعد از ورزش شدید، خود را بازسازی کند و عضله بسازد. میزان پروتئین شیر به خوبی شناخته شده‌است و رایج ترین مکمل پروتئین پودر آب پنیر حاوی شیر است که به سرعت توسط بدن جذب می‌شود. با این حال، 80 درصد پروتئین شیر، به جای پودر آب پنیر کازئین است. کازئین طی یک دوره یک ساعته به آرامی جذب می‌شود و پایه‌ی یک پروتئین ماندگار برای بافت شما ایجاد می‌کند.

شیر: نوشیدنی ورزشی

فعالیت بدنی شدید یا فعالیت بدنی معمولی که در یک محیط گرم یا مرطوب انجام می‌شود، می‌تواند باعث عرق ریختن شدید مردان شود. عرق کردن باعث کاهش ذخیره کلسیم، سدیم و پتاسیم بدن، سه ماده معدنی شناخته شده به عنوان الکترولیت به دلیل نقش آنها در تنظیم عملکرد بدن است. انواع نوشیدنی‌های ورزشی به طور خاص به عنوان راهی برای جایگزینی این الکترولیت‌های از دست رفته تولید و روانه بازار می‌شوند. با این وجود، شیر نیز وسیله ای مؤثر برای جایگزینی الکترولیت‌های از دست‌رفته مانند کلسیم، فسفر، منیزیم و پتاسیم است و این ترکیب الکترولیت‌ها و پروتئین، آن را به انتخابی قانع کننده بعد از تمرین تبدیل می‌کند.

محافظت  دربرابرسکتهمغزی

معمولاً در راهنماهای تغذیه‌ای استرس مصرف شیر به عنوان منبع خوبی از کلسیم با کیفیت بالا تأکید می‌شود. به طور گسترده‌ای شناخته شده است که کلسیم به ساخت استخوان ها و دندان های قوی کمک می‌کند، اما مطالعات نشان داده‌اند که ممکن است از سکته مغزی نیز محافظت کند. یک مطالعه طولانی مدت ژاپنی که در سال 2008 در نشریه انجمن قلب آمریکا منتشر شد، ارتباط معنی داری بین مصرف کافی کلسیم، به ویژه کلسیم موجود در منابع لبنی و کاهش خطر ابتلا به انواع سکته مغزی را نشان داد.

یک مطالعه مشابه در همان ژورنال(دو سال قبل)، یک همبستگی قابل مقایسه‌ای را نشان داد.

فشار خون بالا

فشار خون یا فشار خون بالا یکی از اصلی‌ترین دلایل بیماری قلبی عروقی است.

مطالعه‌ای که در سال 2009 در “ژورنال کالج آمریکایی تغذیه” منتشر شد، ارتباط مستقیمی بین مصرف لبنیات و ابتلا به فشار خون بالا را نشان داد.

کلسیم، پتاسیم و منیزیم که همگی در شیر یافت می‌شود، تأثیر مفیدی بر فشار خون دارند.

نویسندگان این تحقیق حدس می‌زنند که پپتیدهای موجود در شیر از افزایش آنزیم‌های آنژیوتانسین یا ACE جلوگیری می‌کنند.

پودر شیر و پودر شیرMawa، به شرطی که هر دو دارای محتوای کامل چربی باشند، می‌توانند یک محصول مشابه باشند. با این وجود، در برخی موارد، شاید برای یافتن پودرMawa، بعضی از جستجوها را انجام دهید، زیرا بسیاری از فروشگاه ها فقط پودر شیر بدون چربی می‌فروشند، که همان غنای و بافت را در دسرMawaتولید نمی‌کند.

اساس Mawa

Mawaاصطلاح دیگری برایkhoaیاkoyaاست که حاکی از فرآورده جانبی شیر است که اغلب در دسرهای هندی مورد استفاده قرار می‌گیرد. Mawaنسبت به شیر معمولی ضخیم تر است و قوام آن شبیه به پنیر ریکوتا یا پانر و سایر پنیر نرم هندی است. برای تهیهMawaجامد، لازم است که پودر شیر بدون چربی یا پودر شیر کامل را با خامه سنگین، شیر تبخیر شده یا مقدار کمی شیر کامل مایع مخلوط کرده و مخلوط را ورز دهید تا خمیر شود.

تغذیه

پودر شیر بدون چربی سنتی و پودر شیرMawaتفاوت‌های قابل توجهی در تغذیه دارند. یک قاشق چایخوری 30 گرم پودر شیر بدون چربی که کمی بیش از 4/1 فنجان است و می‌تواند تقریباً 1 فنجان شیر مایع تولید کند، چربی ندارد، 6 میلی گرم کلسترول، حدود 15.5 گرم قند، حدود 11 گرم پروتئین و 108 کالری دارد. به همین میزان پودر شیرMawaیا پودر شیر کامل دارای 9 گرم چربی، 30 میلی گرم کلسترول، 12 گرم قند، 8 گرم پروتئین و 150 کالری است. پودر شیر بدون چربی از نظر سلامتی به دلیل داشتن پروتئین بالاتر و تعداد کم چربی و کالری، انتخاب بهتری نسبت به پودر شیرMawaاست. USDA مصرف کنندگان را ترغیب می‌کند شیر و لبنیات کم چرب را نسبت به انواع پرچرب، که شامل “کالری” بیشتری است، انتخاب کنند.

بافت

پودر شیرMawaنیز احتمالاً بافت متفاوتی نسبت به پودر شیر معمولی دارد.

این امر به این دلیل است که ممکن است پودر شیرMawaقبل از تبخیر، دلمه شود و بافت نهایی سفت یا گرانول بدست دهد. در حالی که پودر شیر بدون چربی و انواع کم چربی می‌توانند به صورت انبوه ذخیره سازی شوند، اما آنها نرم و صاف هستند و دانه‌های کوچک‌تر دارند.

ملاحظات

درک این موضوع که پودر شیرmawaدر چندین نسخه مختلف عرضه می‌شود، اهمیت دارد. همه آن‌ها از همان بافت، خصوصیات، طعم یا محتوای یکسان برخوردار نیستند. mawaآماده که با پودر درست نشده، ممکن است حاوی مقداری شیر گاومیش باشد و چربی بالاتری داشته باشد و بافت “دانه ای” کمتری داشته باشد. طبق گفته سرآشپز در You، همچنین امکان تهیه نسخه ای روان و غنی ازmawaوجود داد که فقط از شیر کامل مایع استفاده می‌کند، شیر پخته می‌شود تا زمانی که کاهش یابد و کشک شود.

پیشنهادات صبحانه برای بیمارانی که داروی سینتروید مصرف می‌کنند

داروها و مواد غذایی اغلب مخلوط نمی‌شوند.

پزشکان برای درمان سطح پایین تیروئید، سینتروید، با نام تجاری لووتیروکسین را تجویز می‌کنند.

بسیاری از افراد مقدار روزانه داروی خود را در صبح، قبل از صرف صبحانه مصرف می‌کنند.

برخی از غذاها و مکمل‌ها می‌توانند در جذب سینتروید اختلال ایجاد کنند.

برای جلوگیری از بروز این اختلال، شاید لازم باشد منوی صبحانه خود را تنظیم کنید.

هدف

تیروئید با تولید هورمون T4 به تنظیم متابولیسم کمک می‌کند. هنگامی که تیروئید شما به اندازه کافی T4 تولید نمی‌کند، پزشک شما ممکن است داروی سینتروید را تجویز کند. توصیه اغلب پزشکان مصرف سینتروید قبل از صبحانه است، تا سطح سرمی T4 شما در طول روز افزایش یابد. سینتروید، یک نسخه مصنوعی از هورمون T4 تیروئید است که به نگه داشتن سطح T4 شما در دوره درمانی کمک می‌کند. غذاها یا مکمل‌هایی که با جذب تداخل دارند می‌توانند روی سطح سرم شما تأثیر بگذارند و باعث بروز مجدد علائم کم‌کاری تیروئید شوند.

پرهیز‌های غذایی

غذاهای پر‌فیبر می‌توانند به سینتروید متصل شده و از جذب آن جلوگیری کنند. غلات سبوس‌دار و سایر غلات به همراه لوبیا و عدس و همچنین برخی از میوه‌ها مانند تمشک حاوی فیبر بالایی هستند. خوردن مغز گردو، مقادیر زیادی کلسیم یا آبمیوه‌های غنی شده از کلسیم یا وعده غذایی دانه پنبه‌ای برای صبحانه نیز می‌تواند با کاهش جذب باعث کاهش اثر بخشی سینتروید شود.

غذاهای سالم  برایصبحانه

خوردن صبحانه به هنگام مصرف سینتروید بسیار آسان است. تخم مرغ و گوشت بدون چربی می‌توانند در برنامه صبحانه شما قرار بگیرند. غذاهایی مانند ماست و پنیر حاوی کلسیم هستند اما تا زمانی که 30 دقیقه پس از مصرف دارو برای خوردن غذا صبر کنید، کلسیم آن‌ها به اندازه‌ای زیاد نیستند که درجذب سینتروید مداخله کند. غلات دارای کم فیبر مانند غلات برنج، نان تست یا غلات تصفیه شده و آب میوه‌هایی که فاقد کلسیم هستند نیز به خوبی کار می‌کنند. کره بادام زمینی را برای پروتئین اضافی به نان تست خود اضافه کنید. همچنین پنکیک، وفل، حنجره و سایر کربوهیدرات‌های صبحانه را تا زمانی که از دانه‌های پر فیبر تهیه نشده باشند، می‌توانید بخورید.

زمان سنجی

جدا کردن زمان مصرف سینتروید از غذاها و مکمل‌های شناخته شده برای جلوگیری از دخالت در جذب دارو، حداقل دو تا سه ساعت به نگه‌داشتن سطح تیروئید در حد طبیعی کمک می‌کند. Drugs.com توصیه می‌کند ظرف 30 دقیقه بعد از مصرف داروی سینتروید خود به هیچ وجه چیزی نخورید. یک مطالعه 12 نفره در هلند که در شماره ژانویه 2007 “Endocrinology بالینی” گزارش شد، نشان داد که مصرف سینتروید در هنگام شب نسبت به روز بهتر جذب می‌شود. اگر پزشک به شما اجازه می‌دهد که سینتروید را در شب مصرف کنید، لازم نیست نگران آنچه در هنگام صبحانه می‌خورید باشید.

ملاحظات

سینتروید می‌تواند باعث پوکی استخوان یا کاهش تراکم استخوانی شود. پزشک ممکن است از شما بخواهد برای افزایش کلسیم، مکمل‌های کلسیم مصرف کنید تا از پوکی استخوان جلوگیری کنید.

مکمل های کلسیم از جمله آنتی‌اسیدها را با فاصله زمانی کمتر از چهار ساعت از سینتروید مصرف نکنید.

به گفته Drugs.com، مکمل‌های کلسیم می‌توانند جذب سینتروئید را تا 33 درصد کاهش دهند.

 

برچسب ها

خرید vpn با ip ثابت

خرید فیلترشکن موبایل

خرید vpn با ip ثابت