مداد

برقوکاری

15 فوریه 2023
رپورتاژ آگهی
182 بازدید
بدون نظر

قفسه ساچمه ای ، ستاک اصفهان و برقو موضوعاتی هستند که در این مطلب بررسی میکنیم. با ما همراه باشید.

انواع قفسه ها

قفسه ها نقش مهمی در بلبرینگ ، و دیگر لوازم این چنینی دارند. قفسه ها می توانند در روی حلقه درونی و یا حلقه بیرونی و روی اجزای آن متمرکز شوند. این اتفاق در صورتی می افتد که سرعت کار و سرعت شتاب بالا باشد. قفسه هایی که بر روی اجزا قرار گرفته اند، عمر بیشتری دارند؛ اما در انتخاب جنس آنها نیز باید دقت خوبی داشته باشید، زیرا آنها دائم با مواد شیمیایی متفاوتی در تماس هستند. به همین دلیل است که جنس در آنها خیلی بااهمیت است. حال سه نوع قفسه داریم که عبارتند از:

  • قفسه های پرس شده
  • قفسه های یکنواخت
  • قفسه های جنس فولادی

قفسه های استیل وزن سبکی دارند و دارای استحکام بالایی هستند. نوع پرس شده آنها در بیشتر بلبرینگ های مخروطی بکار می رود. شیار و بلبرینگ بشکه ای نیز گاهی در انها استفاده می شود که از ویژگی های این قفسه می توان به تحمل دما 300 درجه سلیسیوس اشاره کرد. این قفسه ها برای کاهش اصطکاک و سایش تحت عملیات سخت قرار می گیرند. این قفسه ها دارای کاربرد در خودروهای سنگین هستند و در آنها به کار می روند از دیگر کاربردهای قفسه های ساچمه ای استیل یا فولادی در مواردی است که احتمال خوردگی فصلی در بلبرینگ ها یا قفسه های ساچمه ای برنجی وجود دارد.

نوعی از قفسه ها که دارای جنس فیبر، پلاستیک ، چدن و آلیاژهای سبک هستند، هر کدام دارای ویژگی های متفاوت خود هستند و نمی توان هیچ یک را برتر از مدل دیگر دانست. قفسه های ساچمه ای برنجی پرس شده برای برخی از مدل های کوچک و متوسط استفاده می شوند و مقاومت بالایی در برابر روانکار های متفاوت و مواد شیمیایی دارند. آمونیاک موجود در ساختار این قفسه های ساچمه ای باعث ترک خوردن آنها در دمای بالاتر از 300 درجه سلیسیوس می شود. از کاربرد های این قفسه ها میتوان به استفاده شدن آنها در بیرینگ هایی است که نیاز به سرعت بالا دارند اشاره کرد.

ستاک اصفهان

این شرکت در زمینه تولید قطعات صنعتی از جمله کفشک های متفاوت، تجهیزات کنترل خط گار مشعل، لوازم گازسوز، ماشین و تجهیزات و غیره فعالیت دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این وب سایت می توانید به وب سایت آنها مراجعه کنید.

برقو

عملیات تکمیل برای کیفیت و عملکرد قطعات ماشینکاری شده بسیار مهم است. برقو کاری، به عنوان یکی از فرآیندهای تکمیل، تضمین می‌کند که سوراخ‌های قطعه کار شما بهترین دقت قطر، تحمل ابعادی و سطح برتر را دارند. معمولاً تولیدکنندگان پس از اتمام فرآیندهای حفاری از آن استفاده می کنند. برقو کاری چیست؟ اهداف آن چیست؟ چگونه می توانید از فرآیند برقو کاری بهترین بهره را ببرید؟ این مقاله به این پرسش‌ها پاسخ می‌دهد و به طور گسترده در مورد فرآیندCNC برقو کاری، از جمله مشکلات مرتبط با آن و نکاتی برای دستیابی به بهترین نتیجه بحث می‌کند.

برقو کاری چیست؟

برقو کاری یک عملیات برش است که شامل بزرگ کردن قطر سوراخ های موجود با دقت بیشتر و بهبود سطح دیواره های سوراخ است. ابزار برقو کاری مورد استفاده برای عملیات برقو کاری “Reamer” نامیده می شود. این فرآیند یک عملیات تکمیلی است و در مقایسه با حفاری یا حفاری، مواد زیادی را برش نمی دهد. علاوه بر این، حفره گیر هنگام ماشینکاری قطعه کار دقیقاً در نیم دور در دقیقه عملیات حفاری می چرخد.

هدف از برقو کاری چیست؟

هدف اصلی از ایجاد سوراخ در قطعه کار بهبود دقت ابعادی، کیفیت سطح و سطح تحمل آن است. تولید کنندگان ماشینکاری برقو را اتخاذ می کنند زیرا به دلیل سرعت و هزینه کم بهترین گزینه است. روکش CNC با قابلیت سنگ زنی دقیق خود، ایجاد حفره هایی با اندازه های خاص و قطر دقیق، می تواند سطح بهتری را ارائه دهد.

فرآیندهایی مانند حفاری و حفاری قبل از تراشیدن فلز انجام می شود زیرا باید سوراخ را قبل از برقو کاری آماده کند. دستگاه سوراخ کن انتخاب ایده آلی است که می توانید هر زمان که نیاز دارید تلورانس ها را با دقت -/+ 0.002 اینچ یا بیشتر در قطر سوراخ نگه دارید، در نظر بگیرید.

انواع برقو

انواع متداول برقوها شامل موارد زیر است:

برقو دستی

ریمورهای دستی به عنوان ریمورهای گل رز یا فلوت دار دسته بندی می شوند که دارای یک مخروط کوچک در انتهای برش برای سهولت ورود برقو هستند. این برقوها می توانند جامد یا قابل گسترش باشند. با این حال، گسترش آن به یک سطح خاص محدود شده است. علاوه بر این، ریمور دستی تیغه هایی به طور نامنظم در اطراف بدنه خود قرار داده است تا احتمال به هم خوردن به حداقل برسد.

برقوهای شناور

این گیره‌ها می‌توانند تراز اشتباه بین سوراخی که قبلاً حفر شده و محور ابزار برقو کاری را اصلاح کنند. ریمورهای شناور دارای دو لبه برشی قابل تعویض و قابل تغییر هستند که در یک شکاف برقو کنار هم قرار گرفته و اجازه شناور شدن در جهت شعاعی را دارند. این برقوها به طور خاص برای قطعات کار چرخشی بر روی برجک های تراش مناسب هستند.

شل برقوها

پوسته گیرها با آربورهای صدفی استفاده می شوند که بهترین اتصال را به سوراخ در برقو می دهد. این گیره‌ها مخصوصاً برای برش مواد آزاد و سوراخ‌هایی که به خوبی تکمیل شده‌اند به اندازه دلخواه طراحی شده‌اند. آنها در ماشین های پیچ، پرس مته، ماشین های پیچ اتوماتیک، ماشین تراش و غیره استفاده می شوند. ریمورهای پوسته یک گزینه مقرون به صرفه برای عملیات باز کردن سوراخ بزرگ شما هستند.

برقوهای کاربید

ریمورهای کاربید برای ماشینکاری نواحی با مقاومت سایشی بالا ایده آل هستند و عمر ابزار طولانی تری را به دستگاه می بخشند در حالی که سوراخ دارای روکش عالی می شود. ریمورهای کاربید جامد به جای اتلاف وقت بر روی سوراخی که قبلا حفر شده بود، حفره ای بی عیب در اطراف محور خود ایجاد می کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این موارد به وب سایت formoboresh.com مراجعه نمایید.

برچسب ها

خرید vpn با ip ثابت

خرید فیلترشکن موبایل

خرید vpn با ip ثابت