مداد

بررسی ویژگی ها و کاربرد های لوله عمق داغ

8 ژانویه 2023
رپورتاژ آگهی
251 بازدید
بدون نظر

بررسی ویژگی ها و کاربرد های لوله عمق داغ

مقدمه

لوله های گالوانیزه دارای انواع مختلفی هستند. هر کدام از آنها دارای ویژگی ها و خاصیت های منحصر به خودشان هستند. لوله عمق داغ ، یکی از انواع لوله های پر کاربرد گالوانیزه می باشد. از این لوله در صنایع و موارد مختلفی استفاده می شود. لوله های عمق داغ در دسته لوله های گالوانیزه گرم قرار می گیرند. نام گذاری این لوله ها بر اساس فرآیند تولید آنها می باشد. لوله های گالوانیزه را درون عنصر روی مذاب و در دمای حدود 500 درجه سانتیگراد قرار می دهند. بر اساس این فرآیند، سطح داخلی و خارجی لوله با روی پوشانده می شود. قرار گرفتن روی بر روی آهن سبب می شود که عناصر آنها با یکدیگر یک پیوند بسیار محکم و قوی تشکیل دهند. این پیوند قوی مقاومت و استحکام لوله های عمق داغ گالوانیزه را افزایش می دهد.

مهم ترین کاربرد لوله گالوانیزه عمق داغ

لوله های گالوانیزه عمق داغ به عنوان لوله های برق نیز شناخته می شوند. مهم ترین کاربرد و استفاده از لوله های عمقی داغ، استفاده از آنها در انتقال برق و محافظت از کابل های برق می باشد. لوله عمق داغ گالوانیزه به دلیل داشتن خواص و ویژگی هایی همچون ضد زنگ بودن، ضد خوردگی و … یکی از مناسب ترین لوله ها برای کابل و سیم های برق شهری و مسکونی می باشند. قرار گرفتن کابل های برق شهری و ساختمانی درون این لوله ها سبب می شود که کابل های برق از هرگونه آسیبی در امان باشند. در مناطقی که رطوبت بسیار بالا است؛ لازم است از کابل ها و سیم های برق محافظت شود. در صورتی که رطوبت به کابل های برق برخورد کند، کابل ها از بین می روند و همچنین ممکن است که خطر آتش سوزی کابل و سیم ها را تهدید کند. برای جلوگیری از چنین مواردی، لازم است که از لوله های عمق داغ گالوانیزه استفاده شود.

کاربرد لوله گالوانیزه عمق داغ در کابل های برق

مهم ترین علتی که از لوله گالوانیزه عمق داغ برای کابل های برق استفاده می کنند، مقاومت بالای آنها در برابر فشار های قوی می باشد. لوله های گالوانیزه عمق داغ در برابر فشار های قوی استحکام بالایی دارند. در نتیجه یک گزینه مناسب برای محافظت از کابل های برق فشار قوی می باشند.

سایر کاربرد های لوله های عمق داغ

لوله های گالوانیزه عمق داغ به دلیل داشتن مقاومت و استحکام بسیار خوب، در هر صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. به همین دلیل کاربرد این لوله گالوانیزه تنها برای کابل های برق تعریف نمی شود. موارد زیر برخی دیگر از کاربرد ها و موارد استفاده لوله های عمق داغ می باشند.

 • از لوله های گالوانیزه عمق داغ برای لوله کشی ساختمان های مسکونی، تجاری، اداری و … به صورت روکار و توکار استفاده می شود.
 • به دلیل مقاومت بالای این لوله ها، به طور گسترده از آنها در صنایع پتروشیمی استفاده می شود. در چنین صنایعی انتقال و نگهداری مواد شیمیایی و خورنده وجود دارد، به همین دلیل لازم است از لوله هایی برای این کار استفاده شود که روکش های آنها ضد زنگ و ضد خوردگی باشند.
 • دیگر استفاده رایج لوله گالوانیزه داغ، استفاده از آن برای انتقال آب و گاز شهری می باشد.
 • در جاده و شهر سازی از لوله های گالوانیزه نوع عمق داغ بسیار استفاده می شود. چرا که این لوله ها دارای مقاومت بسیار زیادی هستند و در برابر هرگونه فشار و آسیب حداکثر مقاومت را دارند.
 • وجود مزایای بسیار در لوله های گالوانیزه عمق داغ سبب شده است که از آنها برای دکل های مخابراتی و دکل های برق استفاده شود.
 • در صنعت کشاورزی، حصار و محافظ ها، داربست، گلخانه ها و … به طور گسترده از لوله های عمق داغ بکار گرفته می شود.

استفاده از لوله عمق داغ به عنوان حصار و محافظ

ویژگی های لوله گالوانیزه عمق داغ

لوله عمق داغ گالوانیزه علاوه بر کاربرد های بسیار، دارای ویژگی های منحصر به فردی نیز می باشد. ویژگی و مزایای این لوله ها باعث شده است که استفاده از آنها به حداکثر مقدار ممکن برسد.

 • لوله های گالوانیزه عمق داغ از نظر ضخامت دارای تنوع بسیار بالایی هستند. برای مثال شما می توانید این لوله ها را با ضخامت های 1 الی 2 میلیمتری در بازار بیابید. هر کدام از این ضخامت ها برای کاربرد ویژه ای تولید شده اند.
 • بر روی لوله گالوانیزه عمق داغ یک لایه بسیار مقاوم از روی قرار می گیرد. این لایه لوله را در برابر خوردگی، آسیب، فشار بالا و زنگ زدگی مقاوم می کند.
 • لوله های عمق داغ گالوانیزه نسبت به انواع دیگر لوله های گالوانیزه، از طول عمر بالایی برخوردار هستند. در واقع این لوله ها می توانند تا حدود 50 سال طول عمر داشته باشند.
 • نصب و اتصال این لوله ها بسیار آسان است. در کوتاه ترین زمان ممکن نصب آنها انجام می شود.
 • با استفاده از این لوله ها برای هر کاربردی، کاهش چشمگیر هزینه ها را مشاهده خواهید کرد. چرا که این لوله ها دارای مقاومت بسیار بالا، طول عمر بالا، کاربردی و به صرفه هستند.

روکش روی بر روی لوله عمق داغ، مقاومت آن را افزایش داده است.

برچسب ها

خرید vpn با ip ثابت

خرید فیلترشکن موبایل

خرید vpn با ip ثابت