مداد

نرم افزار فارسی صندوق قرض الحسنه فامیلی آسان حساب

5 اکتبر 2010
نرم افزار حسابداری , نرم افزار فارسی
49,971 بازدید
2 نظر

صندوق های قرض الحسنه فامیلی دیرپای مردمی، متشکل از اعضای خانواده و فامیل، ساکنان محله ها، صندوق های کارمندی و کارگری و هیئت های محلی به عنوان یک پدیده مثبت اجتماعی چرخش سریع کلید کارگشایی در قفل تامین بخشی از نیازهای مالی و اضطراری برای اعضای آنهاست. این صندوقها کاغذبازی های متداول، معرفی ضامن و زمان بری های گاه چندین ماهه برای طی شدن مراحل کار در منابع رسمی پولی را ندارند. مضاف اینکه پارتی بازی هم اساسا در فلسفه ایجاد اینگونه صندوق های قرض الحسنه جایی ندارد. تنها اعتماد، سرمایه معنوی و داد و ستد این گونه صندوقها محسوب می شود. تار و پود صندوق های قرض الحسنه فامیلی و محلی و صنفی، واقعیت مفاهیم همدلی و همت جمعی را برمی تاباند که در معنای لغوی کلی چنین تعریف و مضمونی دارد: خواستن چیزی خواه پول و خواه غیر آن در چارچوب ارتباط نیکو و اخلاص عمل در معاشرت و داد و ستد با دیگران و در نهایت واپس دادن آن.

صندوق قرض الحسنه فامیلی از طرف شرکت نواندیشان نصف جهان جهت صندوق های فامیلی طراحی گردیده است و کلیه حقوق معنوی آن برای پدیدآورنده آن محفوظ می باشد.
هر صندوق فامیلی برای انجام خدمات خود مراحلی را انجام می دهد که هر یک در فرمهای برنامه لحاظ شده است فقط در ابتدا یادآوری موارد کلی در این رابطه مفید می باشد.
۱- در ابتدا اطلاعات کلیه اعضاء بهمراه پس انداز اولیه آنها ثبت می گردد.
۲- هر یک از اعضاء بطور ماهیانه مبلغی ثابتی را به پس انداز خود اضافه می کنند.
۳- وامی که به اعضاء پرداخت می شود از موجودی صندوق کسر می گردد و دریافت کننده ، مبلغ وام و کارمزد را بدهکار می شود.
۴- برای پرداخت اقساط وام و کارمزد از طریق فرم واریز ماهیانه اقدام می گردد.
۵- مساعده پرداختی به اعضاء نیز در فرم واریز ماهیانه دریافت می گردد.
۶- هزینه های ثبت شده نیز از موجودی کسر می گردد.
۷- از طریق گزارش صندوق موجودی آن قابل رویت می باشد.
۸- بهتر است گزارش صندوق در محدوده یک ماه چاپ شده و مانده ابتدای آن با مانده انتهای ماه قبل مقایسه و بایگانی شود.
۸- خروج از فرم نه تنها با کلیک کردن روی کلید ‘خروج’  قابل انجام است بلکه از طریق صفحه کلید بصورت  خ+Alt نیز امکان پذیر می باشد. همینطور  ی+Alt برای ویرایش و ح+Alt  برای حذف قابل دسترس است.
توضیحات تکمیلی و دانلود نرم افزار در ادامه مطلب

برخی از ویژگیهای نرم افزار حسابداری آسان حساب :
– ثبت اطلاعات اعضاء:
این فرم که بوسیله کلید F5 نیز قابل دسترسی سریع می باشد اولین مرحله از ثبت اطلاعات می باشد.
اطلاعات پایه اعضاء ( شامل : شماره عضویت ، تاریخ عضویت ، نام ، نام خانوادگی ، مشخصات شناسنامه ای ، پس انداز اولیه ، پس انداز ماهیانه ، اقساط ماهیانه و … ) در این قسمت ثبت می شود. برای ثبت عضو جدید کافیست دکمه ویرایش را انتخاب نموده و مشخصات وی را در آخرین ردیف جدول وارد نمایید. در همین حالت می توان اطلاعات قبلی را نیز اصلاح نموده و یا ردیف انتخاب شده را حذف کرد. عملیات فیلترکردن و جستجوی تعدادی از اعضاء با یک عنوان خاص در نام خانوادگی نیز از طریق قسمت جستجو انجام می شود. اطلاعات ثبت شده را می توان به ترتیب نام خانوادگی ، شماره عضویت و نوبت دریافت وام رویت نمود. ستون نوبت را نتنها میتوان بصورت دستی اصلاح نمود بلکه این امکان بصورت خودکار وجود دارد تا پس از دریافت وام ، فرد دریافت کننده به انتهای نوبت انتقال یابد.
شایان ذکر است مبلغ پس انداز اولیه براساس تاریخ عضویت به موجودی صندوق اضافه می گردد.
واریز ماهیانه اعضاء:
در این فرم که از طریق کلید F6 نیز قابل دسترسی است مبالغی که اعضاء بطور ماهیانه یا دوره ای به صندوق واریز می کنند ، ثبت می شود. این مبالغ می تواند شامل ذخیره ماهیانه ، قسط وام ، کارمزد وام دریافتی ، عودت مبلغ مساعده و یا جریمه تاخیر اقساط باشد. اصولاً مجموع مبالغ فوق بصورت یکجا طی تاریخ و مدرک مربوطه پرداخت می شود.
در عین حال که کلیه واریزی ها به موجودی صندوق اضافه می شود ، باید مد نظر داشت که در واقع مبلغ کارمزد وام و جریمه تاخیر درآمدهای حاصل شده می باشند.
همانند فرم اطلاعات اعضاء ، اصلاح و ثبت اطلاعات جدید با انتخاب کلید ویرایش قابل انجام بوده و می توان هر یک از سطرها را حذف نمود. با انتخاب سال و ماه های مختلف می توان اطلاعات ثبت شده قبلی را رویت نمود.
پرداخت وام:
اطلاعات وام پرداختی به اعضاء از طریق این فرم انجام می شود و با کلید F7 نیز قابل دسترسی سریع است.
پس از انتخاب عضوی که وام را دریافت می کند ، شماره وام ، تاریخ پرداخت ، مبلغ وام ، تعداد اقساط و مبلغ اقساط آن نیز ثبت می شود که با این عملیات مبلغ قسط و مانده وام این عضو در فرم اطلاعات اعضاء نیز اصلاح می گردد.
در ادامه درصد کارمزد و مبلغ کارمزد نیز ثبت می شود که جزء درآمدهای قابل حصول می باشد که اصلاً دریافت کننده وام آنرا با اولین قسط پرداخت می کنند. پس از ثبت وام ، نوبت فرد در فرم اطلاعات اعضاء نیز با تایید پیغام مربوطه اصلاح می شود. همچین مبلغ وام از موجودی صندوق کسر می گردد.
پرداخت مساعده:
در این برنامه امکانی ایجاد شده است که بتوان به اعضائی که دچار مشکل شده اند مبالغی بصورت مساعده با بازپرداخت سریع پرداخت نمود.
مبلغ مساعده پرداختی به اعضاء از موجودی صندوق کسر گردیده و عودت این مبلغ از طریق واریز ماهیانه انجام میشود.در این فرم امکاناتی برای جستجو مساعده های پرداختی لحاظ شده و می توان آنرا بوسیله کلید F8 به سرعت اجرا نمود.
پرداخت هزینه ها:
هزینه های صندوق فقط از طریق این قسمت انجام می شود و با کلید F9 نیز قابل دسترسی سریع می باشد.
همانند فرمهای قبلی برای ثبت اطلاعات جدید باید روی کلید ‘ویرایش’ کلیک نمود و هزینه های جدید را در آخرین ردیف ثبت کرد. همچنین باید مدنظر داشت که مبالغ ثبت شده بعنوان هزینه از موجودی صندوق کسر می گردد.
گزارشهای صندوق:
این فرم از طریق کلید F10 قابل دسترسی بوده و از طریق آن می توان موجودی صندوق را رویت نمود.
گزارش گردش صندوق:
 با این کلید نه تنها می توان گردش کلیه مبالغ واریزی و برداشتی را رویت نمود بلکه این امکان وجود دارد تا با وارد کردن محدوده تاریخ ، فقط گردش آن دوره و موجودی صندوق را تا پایان آن دوره گزارش کرد.
گزارش حساب اعضاء : این گزارش برای این طراحی شده تا بتوان در هر زمان صورتحسابی از کلیه عملیات مالی یکی از اعضاء را به وی ارائه نمود .همچنین وضعیت پس انداز و بدهی وی نیز کاملاً مشخص می گردد.
انجام قرعه کشی:
تعدادی از صندوق ها ترجیع می دهند درآمد های خود را از طریق قرعه کشی بین اعضاء تقسیم کنند و این قرعه کشی باید به نحوی براساس پس انداز اعضاء امتیاز بندی شود. در این فرم پس از امتیاز بندی در محدوده مشخص می توان تعداد انتخاب و مبلغ هر انتخاب را مشخص نمود تا خود برنامه قرعه کشی را انجام داده و جایزه هر یک از برندگان مشخص شود.
تهیه فایل پشتیبان:
تهیه فایل پشتیبان در این قسمت لحاظ شده است. در پوشه برنامه یک پوشه بنام Backup وجود دارد که فایل های پشتیبان بصورت خودکار در آن ذخیره می شود. البته برای فشرده سازی فایل پشتیبان فایلهای موجود در پوشه Tools نیز مورد نیاز می باشد.
با انتخاب کلید فایل پشتیبان برنامه یک نسخه فشرده شده از داده های برنامه بصورت فشرده در حالی که تاریخ روز در امتداد نام آن می باشد ( Cash_Data871018.rar ) در پوشه مربوطه ذخیره می کندو پس از آن فرمی باز می شود تا این امکان برای شماره فراهم شود تا فایل پشتیبان را در محلی دیگر نیز ذخیره کنید.
تنظیمات برنامه:
تنظیمات کلی برنامه در این قسمت انجام می شود
۱- ثبت نام صندوق جهت نمایش در عنوان برنامه و گزارشات
۲- تعیین رمز ورود برنامه: شخصی که قصد دارد وارد برنامه شود باید این کد را بداند.
بصورت پیش فرض کد ثبت شده بصورت رمز نمایش می یابد و برای رویت آن باید پس از انتخاب آن کلید CTRL را فشرد.
نکته ها:
– رمز ورود به برنامه عدد ۱ میباشد.
– قابل نصب بر روی ویندوز XP ، Vista ، Seven
– برای اجرای برنامه به نرم افزار Microsoft Office Access 2003 احتیاج دارید که با نصب نرم افزار Microsoft Office 2003 میتوانید از برنامه استفاده نمایید.
 دانلود با لینک مستقیم و حجم ۹۰۰ کیلوبایت | لینک کمکی
 پسورد فایل: www.3sotdownload.com
 لینک منبع 

  • سلام
    حدودا دوسال است که از این نرم افزار برای یک صندوق ۸۰نفری استفاده میکنم گزارشهای خوبی دارد و واقعا کارآمد است عیب آن محیط گرافیکی ضعیف آن است که کار کردن زیاد با آن خسته کننده است

  • با سلام
    از این کاری که میکنید واقعا متشکرم . اطلاعات خوب و ارزندهای از سایت شما دریافت کردم
    ولی در بعضی موارد برای دانلود هیچ لینک دانلودی ندارید (مثلا آسان حساب و یا آموزش قرآن )
    در راهنمای کتاب اول که برای فروش نیز هست لینک دانلود گذاشته اید . فکر کنم این از منطق اینگونه از سایت ها کمی بدور باشد.

خرید vpn با ip ثابت

خرید فیلترشکن موبایل

خرید vpn با ip ثابت