مداد

بررسی برند کره ای سانگ یانگ تیولی

31 مارس 2023
29321
39 بازدید
بدون نظر

تیوولی SsangYong Tivoli


بررسی برند کره ای سانگ یانگ تیولی

برند کره ای سانگ یانگ در بازار سهم نسبتا کوچکی دارد اما با ساخت خودروهای SUV و MPV بزرگ و محکم که همواره تجهیزات و امکانات زیادی را برای مبلغی که در قبالشان پرداخت شده ارائه می کنند ، جایگاهی برای خود دست و پا کرده است . SsangYong Tivoli آخرین مدل از این اتومبیل است اما اگر انتظار دارید تغییرات زیادی را ببینید ، باید تجدید نظر کنید .

 تیوولی تغییر نامحسوسی را در آنچه که سانگ یانگ بر آن تمرکز دارد نمایان می کند . این اتومبیل در گروه رو به رشد کراس اوورهای سایز بازار قرار می گیرد ، جایی که عرضه رو به رشد و بیش از تقاضای اتومبیل های سایز کوچک با ظاهر SUV باعث شده برای داشتن سهمی از این بازار رو به رشد با هم رقابت کنند .

اتومبیل های کلیدی این گروه مانند نیسان جوک ، پژو 2008 و رنو کپچر در فضاهای شهری بسیار تیز هستند و بهره وری بالایی دارند و تلاش بر این بوده که تیوولی هم همینطور باشد .

تا به حال ، نه تنها Tivoli کوچکترین سانگ یانگ ساخته شده است ، بلکه با این هدف ساخته شده که اولین سانگ یانگی باشد که ممکن است شخصی علاوه بر دلایل منطقی مانند فضای اتومبیل ، مشخصات فنی و قیمت ، به دلایل احساسی آن را خریداری کند . تلاش بر این بوده که این مدل یک سانگ یانگ جذاب باشد .

سانگ یانگ موفقیت رقبای کره ایش مانند کیا و هیوندای را مشاهده کرده است و با سرمایه گذاری مالک هندی ثروتمندش ماهیندرا ، هدفش را بر تکرار موفقیت آن ها قرار داده است . برای رسیدن به این هدف ، Tivoli بر روی یک پلتفرم کاملا جدید ساخته شده و توانش را از یک موتور 1.6 لیتری جدید می گیرد که بسته به انتخاب شما می تواند دیزلی یا بنزینی باشد .

شهرتی که سانگ یانگ به عنوان برندی ارزان قیمت و سخت جان بدست آورده در نسخه های دو دیفرانسیل Tivoli محقق می شود اما مشتریان زیادی به دلیل مصرف سوخت کمتر نسخه دیفرانسیل جلو را انتخاب می کنند . انتخاب دیگری هم بین گیربکس شش دنده دستی و شش دنده اتوماتیک وجود دارد که شبیه گیربکس به کار رفته در MINI است و Tivoli را به یکی از متنوع ترین اتومبیل ها در کلاس کراس اوورهای کوچک تبدیل کرده است .

سانگ یانگ امیدوار است این دامنه گسترده انتخاب به همراه طراحی جذاب ، مشخصات فنی عالی و وارانتی 5 ساله و بدون محدودیت در مسافت طی شده با Tivoli ، برای جذب کردن خریداران این مدل کافی باشد ؛ این خودرو ، علی رغم قیمت پایین ، خودروی توانمندی است که می تواند با اتومبیل های پیشرو در کلاس خود برابری کند .

 کیفیت Tivoli خیلی عالی نیست اما کنترل خیلی خوبی دارد ، فضای اتاق آن باز و ظاهرش خوب است . انگیزه اصلی خریدارانی که این مدل را انتخاب می کنند همچنان قیمت این خودرو است اما سانگ یانگ اصلا اهمیتی به این موضوع نمی دهد زیرا داشتن این اتومبیل ارزشش را دارد .

موتور ، عملکرد و سواری سانگ یانگ

نیروی این خودرو از یک جفت موتور 1.6 لیتری تامین می شود که یکی بنزینی و دیگری دیزلی است . سخنانی مبنی بر این وجود داشت که یک موتور توربوی بنزینی 1.2 لیتری سه سیلندر درمسیر لوله کشی وجود دارد ، اما این مسئله کاملا اشتباه است . موتور بنزینی 1.6 لیتری که XGi 160 نام دارد توانی برابر با 128 اسب بخار را با دور موتور 6000 دور بر دقیقه تولید می کند . این موتور با 160Nm گشتاور در دور موتور 4600 دور بر دقیقه ، در مجموع موتور متوسطی محسوب می شود ، اما این بدان معنی است که دارندگان این خودرو نیازی ندارند تا مانند دارندگان خودروهای رقیب با موتورهای توربوی بنزینی کوچکتر موتور آن را تجهیز کنند . سواری این خودرو آرام و به اندازه کافی کم سر و صدا بود و فقط در دور موتور بالا صدایش آزار دهنده می شد ، اما اگر فشردن و رها کردن گاز خودرو به نرمی انجام شود ، باز هم بی سر و صداست .

سانگ یانگ در حالت استاندارد یک گیربکس 6 دنده دستی را برای تیوولی قرار داده است . تعویض دنده اندکی کند  اما خوب و روان است . داشتن دنده ششم سبک تر ، برای پایین نگه داشتن دور موتور در بزرگراه مفید خواهد بود .

گیربکس اتوماتیک هم در MINI یافت می شود . گیربکس اتوماتیک طبیعتاً قیمت را بالا می برد . هنگام دنده معکوس کند عمل می کند اما تغییر دنده بسیار روان انجام می شود و همانطور که سانگ یانگ پیش بینی کرده Tivoli گزینه خوبی برای استفاده شهری است. از صفر تا صد در مدل دنده دستی 12 ثانیه و در مدل دنده اتوماتیک 12.3 ثانیه است .

Tivoli دیفرانسیل جلو از سیستم تعلیق استرات McPherson در چرخ های جلو و سیستم تعلیق میله Torsen در چرخ های عقب بهره می برد . اما در مدل دو دیفرانسیل سیستم تعلیق چرخ های عقب با سیستم پیشرفته تر چند ارتباطه جایگزین شده است . فرمان اتومبیل با حالت تخت گوشه ها و اصطکاک مناسب بیرون انحناها کنترل پذیری مناسبی دارد با این وجود در سرعت های بالا نیازی به محکم در دست گرفتن نیست . با داشتن فرمانی کوچک در این کلاس خودرویی ، در سرعت های پایین هم قدرت مانور بسیار خوبی دارد .

Tivoli سیستم هدایت الکترونیکی هوشمند سانگ یانگ را با سه حالت نرمال و اسپورت و کامفورت به عنوان استاندارد این خودرو پذیرفته است . اما با تغییر این حالت ها ، تفاوت چندانی ایجاد نمی شود . سیستم چند ارتباطه مدل دو دیفرانسیل ، کنترل اتومبیل را تقویت می کند و می توان گفت به خاطر هندلینگ بهتر ارزش دارد که به سراغ این مدل بروید .

بزرگترین نقطه ضعف Tivoli سواری آن است . با اینکه سیستم تعلیق از پس بزرگترین دست اندازها هم به خوبی بر می آید اما هیچوقت این اتومبیل احساس نرم بودن را به راننده نمی دهد . لرزش کمی که هنگام حرکت اتومبیل در جاده احساس می شود آزاردهنده است و تغییر دادن چرخ های 18 اینچی به 16 اینچ فقط اندکی در اصلاح آن موثر است .

تولید CO2 و هزینه های خودرو

موتورهای Tivoli به طور ویژه توسط شرکت مادر سانگ یانگ ، یعنی ماهیندرا ، طراحی شده اند و کاملا جدید هستند . اما رقبای اصلی هزینه های جانبی کمتری دارند .

موتور 1.6 لیتری دیزلی (در مدل دیفرانسیل جلو) در هر کیلومتر 113 گرم CO2 منتشر می کند . اما موتور بنزینی در بهترین حالت در هر کیلومتر 149 گرم CO2 تولید می کند . اگر مدل دنده اتوماتیک را انتخاب کنید ،  تولید CO2 به 167 گرم در هر کیلومتر افزایش می یابد .

تزیینات داخلی ، طراحی و تکنولوژی

آیا این اولین سانگ یانگی است که همه را بی تاب داشتنش کرده ؟ خودتان قضاوت کنید . آنچه که با اطمینان می توان گفت این است که با توجه به خودروهای عجیب و غریب پیشین این برند ، با طراحی متفاوت ، مانند رودیوس مبتکرانه ترین استایلی است که وارد بازار می کند .

از نظر ظاهر ، Tivoli طراحی هدفمند و عریضی دارد ، سقف صاف آن با یک ستون C ضخیم به بدنه متصل شده است . ستون های A و B مخفی شده اند تا حالت “سقف شناور” مرسوم را ایجاد کند .

بدنه اتومبیل سطوح صاف را با چین های عمیقی ترکیب کرده که گلگیرها و کاپوت را برجسته تر نشان می دهد . در قسمت جلو نوار تیره رنگی ، چراغ های LED جلو را به هم متصل می کند و سطح مشبکی که در زیر آن قرار دارد حالتی شبیه پوزخند زدن را به آن می دهد . در پشت ماشین هم خط ها به هم متصل می شوند تا یک سطح صاف را در مرکز ایجاد کنند و چراغ ها در بال عقب به سمت بالا انحنا پیدا می کنند .

بر اساس ارتفاع رکاب ، رینگ های آلیاژی در محدوده ی 40 – 45 سانتی متری قرار می گیرد و سانگ یانگ گزینه های متنوعی را از طریق MyTivoli programme برای شخصی سازی اتومبیل ارائه می کند ، از جمله ، امکان داشتن سقفی با رنگ متضاد با بدنه . در مجموع ، این اتومبیل ظاهری جذاب و متمایز دارد و تیوولی را قادر می سازد زمانی که ظاهر مد روز بیشترین اهمیت را دارد از رقبای خود کم نیاورد .هر چند از نظر بعضی ها طراحی این اتومبیل ممکن است غیر منسجم و در بعضی قسمت ها اندکی شلوغ بیاید .

تزیینات داخلی تیوولی برای کسانی که محصولات قدیمی سانگ یانگ را می شناسند کاملا آشناست . طراحی داخلی با داشتن صفحه نمایش 18 cm در تیپ های بالا و پنل نشانگرهای قابل تنظیم با شش رنگ مختلف ، با رقبای مهم در این گروه رقابت می کند .

شاید در استفاده از تزیینات داخلی با رنگ مشکی براق ، زیاده روی شده باشد . بعضی از مواد استفاده شده در حد استاندارد اتومبیل های پیشرو در این کلاس نیستند اما سانگ یانگ بیش از همیشه به رسیدن به این هدف نزدیک شده است . به عنوان مثال ، می توان گفت که تیوولی در این زمینه با نیسان جوک و رنو کپچر قابل مقایسه است .

سانگ یانگ با ارائه فقط 3 سطح تزیینات داخلی انتخاب را ساده کرده است. تیپ SE که تجهیزات خوبی دارد ، از جمله روکش داخلی خاکستری رنگ ، رینگ های 40 سانتی متری ، کروز کنترل ، سیستم هدایت هوشمند ( با حالت های نرمال ، اسپورت و کامفورت ) ، بلوتوث و 7 کیسه هوا .

تجهیزات تیپ EX عبارتند از روکش خاکستری یا بژ ، رینگ های 45 سانتی متری ، کنترل آب و هوای دو ناحیه ای ، صفحه لمسی 18 سانتی متری با دوربین عقب ، صندلی های جلو گرمکن دار ، چراغ های جلوی ضد مه و یک روکش برای اسباب و وسائل .

ELX  بالاترین تیپ است و تجهیزات آن عبارتند از : رینگ های اسپرت ، استارت بدون سوییچ ( دکمه ای ) ، سنسورهای پارک عقب و جلو ، شیشه های تیره برای دیده نشدن داخل ، بال عقب ، چراغ جلوهای اتوماتیک ، برف پاک کن های حساس به باران و مسیریاب دارد که این خود برتری چشمگیری نسبت به رقبای اصلی دارد .

تنظیمات زیادی برای صندلی ها و چرخ ها وجود دارد . بنابراین در این اتومبیل حس راحتی به سادگی تجربه می شود . با این وجود بالا بودن محل قرارگیری کمر و پایین بودن فرمان باعث شده تیوولی از پشت فرمان به جای یک کراس اوور با سواری خوب مانند یک هاچ بک به نظر برسد .

عملکرد ، راحتی و فضای صندوق عقب

کلاس کراس اوورهای کوچک بخشی از بازار خودرو را تشکیل می دهند که گاهی کاربردی بودن اتومبیل ، قربانی ظاهر آن می شود اما تیوولی از نظر اتاق و فضای صندوق عقب با بهترین اتومبیل ها در کلاس خودش قابل مقایسه است .

Tivoli یک اتومبیل سایز کوچک است اما این خودروی 180 سانتیمتری از نظر راحتی مانند یک اتومبیل بزرگتر و هم ارتفاع خود برابری می کند و برای خریدارانی که قصد دارند به صورت دائمی از صندلی های عقب استفاده کنند یکی از بهترین انتخاب ها در این کلاس خودرو است .

صندوق عقب 423 لیتری Tivoli در مقایسه با نیسان جوک و پژو جادارتر اما نسبت به رنو کپچر کوچک تر است . سانگ یانگ می گوید صندوق عقب این خودرو 3 کیف گلف و همچنین دیگر اسباب و اثاثیه را به راحتی در خود جای می دهد !

دارای ارتفاع بالا که معرف کلاس خودروهای کراس اوور است . هر چهار درب کاملا باز می شوند و وقتی سوار شدید جایتان راحت است . سانگ یانگ امکان انتخاب گرمکن برای صندلی های عقب را فراهم کرده است که فقط دو حالت دارند ، خاموش و خیلی داغ ! بعدا گلایه نکنید که به شما هشدار ندادیم !

کنترل های خودرو با دکمه هایی بزرگ و یک نشانگر زیبا برای سیستم تهویه هوا به شکل جذابی خودنمایی می کنند و شما را به فشردنشان ترغیب می کنند . تیپ های گران قیمت تر دارای یک صفحه نمایش 18 سانتی متری رنگی با جایگذاری خوب در وسط داشبورد هستند که می توان از آن برای مسیریاب یا اتصال به گوشی همراه استفاده کرد . سیستم چند رسانه ای 6 بلندگو بر خلاف انتظار یک ورودی HDMI دارد که به کمک آن می توان تصاویر ابزارهایی مانند گوشی و تبلت را بر روی نمایشگر پخش کرد .

با وجود محفظه های بزرگ روی درب ها و کنسول وسط ، فضای کافی برای قرار دادن وسائل در کابین وجود دارد . تیوولی تنها به لحاظ کیفیت مواد به کار رفته ، همه چیز را به رقبای خود واگذار می کند .

قابل اتکا بودن و امنیت

اگر مشکلی به وجود بیاید ، گارانتی 5 ساله سانگ یانگ ، بدون محدودیت در مسافت طی شده ، به شما آرامش خاطر می دهد . این گارانتی نه تنها تمام قطعات مکانیکی معمول را در بر می گیرد ، بلکه سانگ یانگ یک گارانتی یک ساله یا 19400 کیلومتری برای کلاچ و لنت ترمزها ارائه می کند که در بازار جدید خودرو پیشنهاد منحصر به فردی محسوب می شود .

اگر امنیت بیشتر می خواهید مدل دو دیفرانسیل سواری خوبی دارد و نیرو را به نرمی میان چرخ ها تقسیم می کند . تیوولی دو دیفرانسیل یک قفل دیفرانسیل مرکزی دارد که نیرو را به طور مساوی بین محورهای عقب و جلو تقسیم می کند که در کلاس کراس اوور های کوچک ویژگی منحصر به فردی است .

بررسی برند کره ای سانگ یانگ

https://boogh.ir/blog/124/%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D9%86%DA%AF-%DB%8C%D8%A7%D9%86%DA%AF-%D8%AA%DB%8C%D9%88%D9%84%DB%8C

برچسب ها

خرید vpn با ip ثابت

خرید فیلترشکن موبایل

خرید vpn با ip ثابت