مداد

آشنایی با 0 تا 100 سینما آنلاین

28 فوریه 2024
رپورتاژ آگهی
75 بازدید
بدون نظر

آشنایی با 0 تا 100 سینما آنلاین

سینما آنلاین چیست؟

پلتفرم فیلم نت از شهریورماه سال 1402 به طور جدی تر از گذشته اقدام به تقویت بخش اکران آنلاین خود با نام «سینما آنلاین» کرد. فیلم نت در اقدامی متفاوت نسبت به تجربه های قبلی پلتفرم ها، اکران آنلاین فیلم های مستند، کوتاه و هنری و تجربی را هم راه اندازی کرد. البته زمان اکران آنلاین در فیلم نت برای هر فیلمی متناسب با قرارداد با صاحب اثر است که از بین 1 تا 3 ماه متغیر است. برای تماشای آثار در بخش سینما آنلاین فیلم نت شما نیاز به خرید اشتراک ندارید و کافیست به بخش سینما آنلاین در پلتفرم بروید و روی خرید بلیت هر فیلم کلیک کرده و بلیت آن را بخرید. قیمت بلیت های اکران آنلاین فیلم نت از 30 تا 80 هزار تومان است.

فیلم نت در ماه های اخیر سعی داشته پرفرش ترین فیلم های روی پرده را برای اکران آنلاین خود درنظر بگیرد و برای بخش مستند و کوتاه و هنری هم سراغ آثاری رفته است که یا قبلا جایی نمایش نداشته اند یا نمایش محدودی داشته اند و مخاطب هنوز فرصت دیدن آنها را پیدا نکرده است.

سینما آنلاین این امکان را در اختیار فیلم نت قرار داده که با طیف گسترده تری از مخاطب ارتباط برقرار کند؛ افرادی که شاید مخاطب شبکه نمایش خانگی نباشند اما دوست دارند فیلم های سینما را در خانه دنبال کنند.

فیلم های در جستجوی فریده، شهرک، وضعیت اورژانسی، آهنگ دو نفره، بی مادر، کوچه، درب، مصلحت، عروس خیابان فرشته، سه کام حبس، عروسی مردم، ضد از جمله آثاری است که در این فاصله در بخش سینما آنلاین فیلم نت بلیت فروشی شده اند.

اکران آنلاین فیلم های سینمایی از زمان شیوع کرونا در جهان خیلی رایج شد و به دلیل تعطیلی سینماها بسیاری از صاحبان فیلم ها تصمیم گرفتند آثارشان را در پلتفرم های اینترنتی به نمایش درآورند. مکانیزم کار هم اینگونه بود که شما نیازی نبود اشتراک پلتفرم را خریداری کنید بلکه کافی بود پول بلیت را پرداخت کرده و با کمک اینترنت به تماشای فیلم مورد نظر خود بنشینید. این امکان خیلی زود از سینمای جهان به ایران هم آمد و در همان اوایل کرونا و تعطیلی سینماها بخش اکران آنلاین در پلتفرم فیلیمو راه اندازی شد. البته پیش از آن پلتفرم هایی چون هاشور اقدام به اکران محدود فیلم های مستند کرده بود.

در دروه ای که کرونا کار سینماها را کاملا کساد کرده بود، اکران آنلاین به کمک سینمای ایران آمد و با همراهی چند تهیه کننده که حاضر شدند ریسک کرده و فیلم هایشان را به تجربه جدید بسپردند، اکران آنلاین در ایران راه افتاد و به مرور به رونق هم رسید.

اکران آنلاین

با پایان پاندمی کرونا و باز شدن سالن های سینما بخش اکران آنلاین از رونق افتاد و دیگر فیلم های سینمایی اولین نمایش خود را به اکران آنلاین نمی دانند اما این روند هم ماندگار نشد و سینمای ایران نسخه جدیدی پیش روی مخاطب گذاشت. در حال حاضر پلتفرم های مهم ایرانی از جمله فیلم نت و فیلیمو نگاه جدی به اکران آنلاین دارند و تعدادی از فیلم های مهم سینمای ایران پس از اکران در سینماها به اکران آنلاین آنها می آیند.

اکران آنلاین فرصت مضاعفی برای صاحبان فیلم هاست که با آن بخش از مخاطبان که امکان سینما رفتن ندارند هم ارتباط برقرار کنند. همچنین از لحاظ اقتصادی نیز این بخش آورده خوبی برای آنها دارد.

سینمای دیگر چیست؟

فیلم نت از تابستان 1402 بخش جدیدی به نام سینمای دیگر راه اندازی کرده است که در آن به طور ویژه و جداگانه فیلم های مستند، کوتاه و هنری و تجربی به نمایش می گذارد. همانطور که از نام این بخش مشخص است بخشی از سینما که با جریان اصلی فاصله دارد در آن به نمایش گذاشته می شود.

در حال حاضر فیلم هایی از این دست امکان اکران خیلی محدود در سینماهای کشور را دارند و غالبا با تعداد کمی مخاطب مواجه می شوند ولی نمایش آنها در پلتفرم های پرمخاطب مانند فیلم نت این فرصت را در اختیار این بخش از سینمای ایران قرار داده است که بتوانند با بخش وسیع تری از مخاطبان ارتباط برقرار کنند. برای تماشای آثار این بخش که در حال حاضر به بیش از 200 اثر ایرانی رسیده است، مخاطب لازم اشتراک فیلم نت داشته باشد و مانند بخش سینما آنلاین نیست که بدون اشتراک و با خرید بلیت امکان دیدن آنها فراهم شود.

سینما آنلاین

هدف از راه اندازی سینمای دیگر توجه به آن بخش از سینمای ایران است که امکان دیده شدن کمتری دارد ولی به تقویت زیرساخت های سینمای کشور و همچنین ارتقای سلیقه مخاطب کمک می کند. بخش زیادی از فیلمسازان جوان که در ابتدای راه ورود به سینما هستند در ساخت فیلم کوتاه و مستند فعال هستند که فیلم نت فرصتی برای دیده شدن آنها فراهم کرده است. همچنین فیلم های هنری و تجربی به عنوان بخشی که بیشترین ایده و خلاقیت را در خود دارند در بخش سینمای دیگر در دسترس اهالی سینما و مخاطبان قرار می گیرد.

در حالیکه اکران های بسیار محدود فیلم های کوتاه و مستند باعث شده علاقمندان به سینمای ایران امکان تماشای آنها را از دست بدهند، سینمای دیگر فیلم نت این امکان را به آنها می دهد از هر کجای ایران در هر ساعتی از روز بتوانند این آثار را بارها ببینند.

برچسب ها

خرید vpn با ip ثابت

خرید فیلترشکن موبایل

خرید vpn با ip ثابت