مداد

موسیقی بدون کلام زیبای " چهار فصل " اثری از آنتونیو ویوالدی ایتالیایی

16 ژانویه 2011
آهنگ بی کلام
56,637 بازدید
2 نظر

آنتونیو لوچو ویوالدی به ایتالیایی Antonio Lucio Vivaldi متولد ۴ مارس ۱۶۷۸ شهر ونیز ایتالیا است. آنتونیو کشیشی ونیزی و یکی از مشهورترین آهنگسازان دوران باروک و ویلنیستی چیره‌دست بود. او به «کشیش موقرمز نیز مشهور بوده است.

آنتونیو لوچیو ویوالدی در ۴ مارس ۱۶۷۸ در ونیز پایتخت جمهوری ونیز به دنیا آمد. پدرش جوانی باتیستا تا قبل از آنکه به عنوان یک ویلنیست حرفه‌ای شناخته شود، به آرایشگری می‌پرداخت. او ابتدا نواختن ویولن را به پسرش آموخت و سپس همراه او در سراسر ونیز به کنسرت دادن پرداخت. جوانی باتیستا یکی از اعضای Sovvegno dei musicisti di Santa Cecilia که می‌توان گفت اتحادیه‌ای برای موسیقیدانان و آهنگسازان محسوب می‌شد، بود. رییس این انجمن جوانی لگرنتزی maestro di cappella در بازیلیکای سن مارکو و یکی از آهنگسازان اولیه دوران باروک بود و ازاین رو احتمال دارد که آنتونیوی جوان اولین درس‌های کمپوزیسون خود را از او گرفته باشد. این احتمال می‌رود که پدر ویوالدی نیز خود یک آهنگساز بوده باشد.

ویوالدی از یک بیماری که او آن را سفت شدن چانه می‌نامید رنج می‌برد هرچند که این مشکل او را از ویولن نواختن و آهنگسازی باز نداشت. ویوالدی در سن ۱۵ سالگی یعنی در سال ۱۶۹۳ شروع به یادگیری درس‌های کشیشی کرد. در سال ۱۷۰۳ در ۲۵ سالگی رسما به جامه کشیشان در آمد و از چندی پس از آن به «کشیش قرمز» نامی که احتمالاً به دلیل رنگ موهایش به او اطلاق می‌شد، مشهور شد. مدت کوتاهی بعد، در ۱۷۰۴ او به دلیل وضع نامناسب سلامتی اش از شرکت در جشن مَس مقدس انصراف داد و در اواخر سال ۱۷۰۶ از مقام کشیشی استعفا داد.

ویوالدی در ۱ دسامبر ۱۷۰۳ به سمت استادی ویولن پرورشگاهی در ونیز که Ospedale della pietà نام داشت، برگزیده شد. هدف این موسسه دادن سرپناه و تعلیم و تربیت به کودکان یتیم و بی سرپرست بود. پسران در این یتیم خانه پیشه‌ای را می‌آموختند و در ۱۵ سالگی مجبور به ترک آنجا بودند. دختران تحت آموزش‌های موسیقایی قرار می‌گرفتند که مستعدترین آن‌ها به عضویت ارکستر و گروه کر مشهور این پرورشگاه در می‌آمدند.

ویوالدی بسیاری از کنسرت ها و قطعات مذهبی خود را برای کودکان این پرورشگاه تصنیف کرده‌است. او در سال ۱۷۰۱ علاوه بر آموزش ویولن وظیفه آموختن ویولا آلینگلزه را نیز عهده‌دار شد.

http://dl.3sotdownload.com/dl/89/10/Vivaldi-The-Four-Seasons-www-3sotdownload-com.jpg

Vivaldi – The Four Seasons | Size: 7 MB | Direct Link

در خلال این سال‌ها بود که ویوالدی بسیاری از قطعات خود را که شامل بسیاری از اپراها و کنسرت های او می‌شود، نوشت. در سال ۱۷۰۵ اولین مجموعه کارهایش را منتشر ساخت.

گام بزرگ دیگر او حرکت به رم در سال ۱۷۲۲ بود یعنی جایی که اپراهای او در سبکی نو مطرح شد و همان جایی که پاپ تازه بندیک سیزدهم ویوالدی را جهت نواختن موسیقی برای او فراخواند. در همین زمان‌ها بود که او کنسرتهای آشنای چهار فصل را نوشت. بن‌مایه الهام آن‌ها شاید ییلاق پیرامون مانتوا بوده باشد. این کنسرتها جنبش نویی در ادراک موسیقی به وجود آوردند: در آن‌ها او نهرهای روان، آواز پرندگان، پارس سگ‌ها، وزوز حشره‌ها، چوپان‌های جار زننده، تندبادها، رقاص‌های مست، شب‌های خاموش، چشم اندازهای یخ زده، اسکی بازی کودکان بر روی یخ، و آتش روشن کردن را به نمایش گذاشته‌ است.

یکی از جاودانه ترین آثار آنتونیو ویوالدی موسیقی کلاسیکی به نام ” چهار فصل ” یا همان The Four Seasons نام دارد که سایت ۳ سوت دانلود برای اولین بار اقدام به پخش این آهنگ زیبا و بسیار آرامبخش در میان تمام سایتهای فارسی زبان نموده است. این آهنگ در بعضی تبلیغات تلویزیونی و برنامه های فرهنگی رادیو و تلویزیون پخش شده است. Antonio Lucio Vivaldi در ۲۸ ژوئیه سال ۱۷۴۱ در شهر وین اتریش به دیار باقی پیوست.

پخش آنلاین آهنگ


http://dl.3sotdownload.com/dl/89/dl.gif دانلود با لینک مستقیم و حجم ۷٫۱ مگابایت | لینک کمکی
http://dl.3sotdownload.com/dl/89/my.gif لینک منبع

  • ممنونم از مطالبتون
    این آهنگ چهار فصل ویوالدی فوق العادس

  • عالی بود دستتون درد نکنه و خسته هم نباشید

خرید vpn با ip ثابت

خرید فیلترشکن موبایل

خرید vpn با ip ثابت