مداد

commandos : behind enemy lines – دانلود و معرفی کامل بازی کماندوز ۱

28 نوامبر 2010
بازی استراتژبک , بازی اکشن , بازی فکری
78,439 بازدید
45 نظر

اگر طرفدار بازی های استراتژیک باشید حتما نام بازی کماندوز را شنیده اید یا حداقل یکی از نسخه های آنرا به پایان رسانده اید. این بازی توانست با ابتکارات و نوآوری های خود سبک جدیدی از بازی های استراتژیک را پایه گزاری کند و طرفداران زیادی را نیز پیدا کرد. در این بازی شما در نقش کماندوهای حرفه ای هستید که در جنگ جهانی دوم عملیات سری انجام می دهید که انجام این عملیات ها ، حرکت دشمن را کند و مختل می کند. به طور کلی باید با کمک کماندوهایی که در هر مرحله دارید کلیه عملیات دشمن را خنثی سازید.
بازیهای commandos از همان ابتدا هم خیلی محبوب بودند. اولین نسخه کماندوز تحت عنوان commandos : behind enemy lines معروف به کماندوز ۱ که اکنون برای دانلود در سایت ۳ سوت دانلود منتشر کرده ایم ۱۲ سال پیش یعنی در سال ۱۹۹۸عرضه شد.

commandos : behind enemy lines | Size: 56 MB | Direct Link

بازیهای commandos در سال ۱۹۹۸ با commandos : behind enemy lines و commandos : beyond call of duty به کاربران معرفی شدند و موفقیت چشمگیر آنها، باعث شد بازیهای commandos 2 : men of courage و commandos 3 : destination berlin نیز تولید شوند.
ترکیب بازیهای استراتژیک، اکشن و فکری در قالب یک داستان و سناریوی جذاب و پرداخت خوب شخصیت های بازی، اصلی ترین عامل موفقیت این بازی بوده است. در بازی هر کدام از شخصیتها دارای یک ویژگی منحصر به فرد هستند، که شما برای گذراندن هر کدام از مراحل به آن ویژگی ها نیاز خواهید داشت !
معرفی ، نقد کامل بازی به همراه لینک دانلود و تصاویری از بازی در ادامه مطلب

توضیحاتی پیرامون شخصیت های بازی:
در بازی کماندوز شما کنترل شخصیت های اصلی بازی را بر عهده دارید که هر کدام از این شخصیت ها توانایی ها و قابلیت های منحصر بفردی برای خود دارند. اولین کماندو شما در بازی Green Beret نام دارد که قدرت زیادی دارد و همچنین توانایی کار با انواع اسلحه ها و توانایی منهدم کردن ادوات دشمن از جمله تانک و نفربر را دارد. این فرد قدرت آتش بالایی دارد و در بطن جنگ می توانید از او استفاده کنید.
William Howkins معروف به تک تیر انداز ( Sniper ) ، که همانگونه که از نام آن بر می آید یک اسنایپر است و دشمنان را از دور غافلگیر می کند. البته این شخصیت قابلیت های دیگری نیز دارد اما برترین توانایی او تک تیر اندازی است.
شخصیت بعدی Geoge Brwon معروف به جاسوس ( Spy ) که رییس گروه هم است. توانایی او در جاسوسی از دشمن بسیار زیاد است ، او می تواند دشمنان را بدون سر و صدا کشته ، لباس آنها را بپوشد و به داخل سیستم دشمن نفوذ کند. در کل این سه شخصیت در بازی ماموریت های متنوعی بر عهده دارند که می توانند شما را تا پایان بازی همراه خود نگه دارند.

گرافیک ، نورپردازی و صدا:
گرافیک بازی در سطح متوسطی قرار دارد و در واقع نچندان خیره کننده است و نه نا امید کننده . راستش از وقتی که بازی هایی مانند Call of Duty۲ را بازی کردیم کمی توقعاتمان از گرافیک بالا رفته است ! و در نظر کلی گرافیک خوب جلوه می کند اما از بازی های هم سبک خود عقب تر است .
طراحی محیط خوب انجام گرفته اما به جزئیات و بافت ها زیاد پرداخته نشده و همین باعث شده که محیط بازی کمی غیر واقعی به نظر برسد. تقریبا طراحی تمامی اجسام موجود در محیط به خوبی انجام گرفته و طراحی شخصیت ها نیز کاملا معمولی و به دور از جزئیات است اما در زمانی که دوربین بازی به صورت اول شخص است ، طراحی دست ها و اسلحله به خوبی صورت گرفته و زیبا به نظر می رسند. تقریبا ۶۰ درصد اجسام داخل محیط قابل تاثیر پذیری و حرکت هستند به طور مثال شما در طول مراحل روزنامه هایی را می بینید که با وزش باد به شکل طبیعی به حرکت در می آید یا بشکه هایی که با شلیک گلوله به آنها منفجر می شوند . جلوه های ویژه در بازی مانند آتش ، انفجار ، دود و غیره درحد خوبی نیستند.
مثلا وقتی یک نارنجک را پرت می کنید تنها شاهد یک جرقه کوچک و کمی گرد و غبار می شوید که اصلا جالب نیست. نور پردازی بازی هم در حد خوبی قرار دارد اما اشکالاتی هم به آن وارد است . تاثیر گزاری نور بر شخصیت های بازی اصلا خوب نیست اما نور پردازی محیط در حد راضی کننده ای قرار دارد.
سایه پردازی نیز به مراتب در حد پایینی قرار دارد و مانند شخصیت ها که پر از چند ضلعی هستند آنها نیز پر اشکال هستند و با تغییرمنبع نور حرکتی از خود نشان نمی دهد . از صدا گزاری بازی هر چه کمتر بگوییم بهتر است چون صدا گزاری بازی در سطح نسخه های قبل همبن بازی هم نیست چه برسد به سطح یک بازی اکش اول شخص !!! دیالوگ های بازی خوب نوشته شده اند اما دوبله آنها فوق العاده ابتدایی است ، حرکت لب ها نیز با صدا کوچک ترین شباهتی ندارند . اما موسیقی بازی در حد خوبی است. موسیقی بازی به طور دینامیک است و با عمل های بازیکن در بازی تغییر می کند . مثلا اگر در دید دشمن باشید موسیقی تند می شود و اگر از دید دشمن پنهان باشید موسیقی بازی به نحو دلهره آوری پخش میشود . 

روند بازی و هوش مصنوعی :
بعد از انتقادهای زیاد از بازی می رسیم به یکی از نقاط قوت بازی که آن روند بازی و تنها چیزی است که می تواند خود را از بازی های هم سبک خود جدا کند . مراحل بازی در مناطقی از کشورهای فرانسه ، نروژ و روسیه انجام می گیرد که به گفته سازندگان بازی بر مبنای نقشه ها و اسناد آن زمان شبیه سازی شده است . بازی دارای چهارده مرحله میباشد که هر مرحله از بازی دارای ماموریت های متنوعی است که از دو قسمت تشکیل می شوند . یکی ماموریت های اصلی که باید برای به پایان بردن بازی آنها را انجام داد و دیگری ماموریت های فرعی که انجام آنان باعث می شود امتیاز بیشتری در پایان مراحل به دست آورید .
مراحل بازی هیجانی مانند غول های این سبک ندارد که در صحنه جنگ در گیر باشید ، ماموریت های شما کاملا سری است و باید با کمترین تولید صدا به پایان رسد برای همین بازی بیشتر بر روی حالت مخفی کاری تکیه کرده است که به جرات می توان گفت در هیچ بازی در سبک جنگ جهانی ، حالت مخفی کاری کمتر یا اصلا وجود نداشته و این خصلت می تواند این بازی را از دیگر بازی های دیگر متمایز کند .
همچنین شما میتوانید به هر صورتی که مایل هستید ماموریت ها را انجام دهید ، به طور مثال در یک مرحله شما باید چهار تانک را منهدم کنید ، میتوانید با جستجو در منطقه و پیدا کردن RPG این کار را انجام دهید و یا با نجات جان همرزمانتان و گرفتن بمب ساعتی از آنها به این ماموریت ها خاتمه دهید.
از دیگر کار هایی که این بازی را از دیگر بازی های هم سبک خود جدا می کند ، انتخاب بازیکن به طور همزمان در طول مرحله است ، به این صورت که در بعضی مراحل به شما ، اختیار دو بازیکن داده می شود و شما باید برای انجام مراحل از هر دوی آنها استفاده کنید به طور مثال از تک تیر انداز برای پوشش و کشتن دشمن ها از راه دور و از Beret برای دفاع و منهدم کردن ادوات دشمن استفاده می شود . به همین چند مورد بسنده کرده و به هوش مصنوعی بازی می پردازیم ، میتوان به طور کلی گفت که این بازی در بعضی موارد در حد خوبی قرار دارد و در بعضی موارد دیگر در حد مطلوبی نیست .
به طور مثال وقتی شما می خواهید به سمت دشمنی چاقو پرتاب کنید اگر آن دشمن شما را ببیند به سرعت جای خالی می دهد و به سمت شما شلیک می کند ، یا اینکه دشمنان با دیدن شما از فاصله دور شما مورد هدف قرار می دهند . اما در مواردی که اصلا خوب کار نشده میتوان به بی اعتنایی سربازان به صدا( البته به غیر ازپرتاب سکه) اشاره کرد . مثلا اگر شما به سمت دشمن که رویش به پشت شماست بدوید اصلا توجهی به شما نمی کند و شما میتوانید با خیال به خدمت دشمن برسید و موارد دیگر .
 دانلود با لینک مستقیم و حجم ۵۶٫۵ مگابایت | لینک کمکی
 پسورد فایل: www.3sotdownload.com
 لینک منبع

 • یادش بخیر یک زمانی این بازی رو با ویندوز ۹۸ بازی کردم بهترین بازی بود هنوز هم ازش خاطره دارم کماندوز ۲ رو تا آخر بازی کردم ولی کماندوز ۱ تو مرحله نابود کردن کشتی بوسیله زیر دریایی نتونستم

 • سرعت بازی خیلی خیلی بالاست بدرد نمیخوره اینجوری که لطفا توضیح بدین چجوری سرعت بازی رو کاهش بدیم

 • سلام روزتون بخیر.من بازی کماندوز beyond call of duty رو دانلود کردم ولی تو مرحله فکر کنم پنج یا شیشه.بعد از تموم کردن مرحله موقع رد شدن ازش که میخواد سیو کنه هنگ میکنه میاد بیرون.ممنون میشم کمکم کنید.

 • اونایی که مشکل Save و Load دارن و بعد از باز کردن بازی، این دو گزینه شون خاموشه، این راهکارشه تا بازی رو درست کنید:
  گام اول:
  توی فولدری که نصب کردین، یه فولدری هست به اسم ِ OUTPUT. داخل اون بشین و روی ِ فایل COMMAND.CFG راست کلیک کرده و اون رو با Notepad باز کنید.
  گام دوم:
  بعد از باز شدن و مشاهده فایل ذکر شده در Notepad، به انتهای متن درون ِ آن رفته، اینتر بزنید و متن زیر رو کپی و پیست کنید:
  .SIZE [ .INITSIZE 3 ]
  .PROFILE [ .USER 0 ]
  .DEVELOP 1
  گام سوم:
  بعد از اعمال تغییرات و اضافه کردن متن به فایل COMMAND.CFG، اون رو Save کنید.
  گام چهارم:
  در محل ِ اصلی ای که بازی رو ریختید، فایل ِ commandos.reg رو دبل کلیک کرده، سپس yes و بعد ok بزنید.
  گام پنجم:
  از بازی لذت ببرید.
  منبع:
  http://forums.steampowered.com/forums/showthread.php?t=1137064

 • سلام میشه بگید مرحله ی دوم بعد از اینکه همه رو کشتیم باید چیکار کنیم؟

 • سلام
  چطور میشه لباس دشمن رو بپوشی اگه میشه راهنمایم کنید.
  ممنون

 • سلام
  جالبه روی سیستم من که xp 32bit نشد ولی روی سیستم داداشم که ۷ ۶۴bitسیو و لودش درست شد!!!!!
  فقط باید کل محتوایات OUTPUT\COMANDO. CFG پاک کنید بعد DEVELOP 1. رو past و save کنید

 • سلام.من بازی رو نصب کردم رو ویندوز ۷ جواب داد ولی دوتا مشکل دارم. اول اینکه سرعت بازی خیلی زیاده دوم اینکه گزینه سیو و لود خاموشه. لطفا راهنمایی کنید. با تشکر

 • salam.khaste nabashid
  ozr mikham man in commondos 1 ro dl kardam.az zip daresh awordam.ama vaqti rosh click mikonam faqat sedaye demo aval bazi miyad.hata tasvir ham nadare… age begid chikaresh onam mamnon misham
  windows 7 64bit

 • سلام
  سرعت بازی خیلی بالاست. قبلنا اینطوری نبود. لطفا مشکلشو حل کنید

 • با سلام
  من دنبال یه بازی کماندو هستم که قیل فتح برلین بوده که توش مین یاب داشت ، کماندوها میتونستن شنا کنن و . . . اما هرچی میگردم نیست
  کسی این بازی رو داره ؟

 • چرا سرعت بازی COMMANDO 2 اینقدر زیاد است

 • commandos 4 ,5 ro ham darid?

 • salam
  vaghean az didan sitetoon lezzat bordam,makhssoan vaghtii didam bazie commandoso mitonam dl konam,faghat ye soal baram pish umade :yadam miad in bazii ye noskhe farsiam dash ke kheyli komak mikard bara etmame marhalea,mikham bedoonam shoma un ham darid yana? age nadarid cheto mishe tabdilesh kard be farsi?
  mamnon merC.

 • سلام اقا دمت گرم تمام مطالبی که گذاشتی خیلی باحالن مخصوصابازیهای قدیمی مثل کماندو۱وبقیه رفتم توحال وهوای گذشته
  چقدرزود دیر میشه
  فقط نمیدونم چرا اینقدردیرپیدات کردم!!!!؟؟؟
  به هرحال امیدوارم که همیشه پاینده باشی

 • امیک ورزن جدیدش مگه اومده شماره ۵ که مال ۶ سال پیشه شماره ۴ هم مال ۹ سال پیشه – من فقط شماره ۲ رو کردم عالی بود

 • این مجموعه بازی فوق العاده هستش ولی ورژن های جدیدش دیگه استراتژی نیست و سوم شخص هستش به نظر من زیاد به دل نمی چسبه اما ورژن های قدیمیش ۱و۲و۳ بسیار زیباست .مرسی

 • ۱۰ سال پیش بازی کردم چند سال بعد وقتی دنبالش تو اینترنت گشتم اثری ازش نبود. یه آرزو برام شده بود چون خاطرات قشنگی برام زنده میکند.
  سپاس

 • دارم دانلود میکنم،بازیشو قبلا انجام دادم،خیلی باحاله. به رفقام میگم بیان به سایت شما یه سری بزنن.

 • ممنون از بازی خاطره انگیز کماندو ۱ من ۲و۳ تا آخر رفتم ولی چون توی کماندو ۱ مشکل سیو داشتم نتونستم تا آخر برم اگر مشکلم با فایلی که در جواب حسین گفته شد حل بشه خیلی خوب این فایل از کجا باید پیدا کنیم

 • من xp داشتم و ب راحتی اجرا شد!

 • درود
  من ویندوزم ۷ هست و برای من هم اجرا شد خیال دوستانی که ۷ دارند راحت باشه اجرا میشه
  بدرود

 • درود
  درود فراوان بر شما باد
  بدرود

 • لطفا یکی بگه چه طوری سرعت بازی رو کم کنم. کسی کمک نمیکنه؟

 • سلام
  من هم همین مشکل رو دارم. سرعت بازی خیلی زیاده. لطفا راهنمایی کنید چطور به حالت طبیعی بر گردونیم

 • تو مرحله ای که باید دماغه کشتی بزرگ منفجر بشه(مرحله ۱۳) چطوری باید کشتی رو منهدم کنم من این مرحله رو نمی تونم رد کنم کسی گذرونده راهنمایی کنه

 • سلام
  وقتی بازی رو اجرا می کنم سرعت بازی خیلی زیاده. نمی دونم چکار کنم. اگه کمکم کنید ممنون می شم

 • سلام دوستان.بااینکه این بازی قدیمی است ولی از نظر گرافیکی حرف ندارد با تشکر از همه

 • Hello .
  I offer to you to put the game of commandos 3 & 4 in file ISO
  Thankful

 • خیلی ممنون از سایت عالیتون

 • با تشکر از زحماتتون . من قبلا هم این بازی رو تا آخر انجام دادم و لذت بردم . ولی دوباره کیفم گرفت که بازیش کنم . نمیدونم چرا اینی رو که قرار دادین QUICK SAVE نداره؟ لگفا راهنمایی کنید …

 • با سلام.نمی دونم چطوری از شما تشکر کنم.خیلی وقت بود دنبال این بازی بودم.برای اینکه یک تشکر کوچکی از زحمت شایان شما کرده باشم با اجازتون ۱ خرید ناقابل از سایتتون میکنم.
  راستی میتونم خواهش کنم بازی deperados 1را هم لطف کرده و در سایت بگذارید؟
  بازم ممنونم.واقعا خسته نباشید.

 • سلام.
  ممنون به خاطر قرار دادن این بازیه زیبا و خاطره انگیز.ببخشید اینجا درخواست میدم اگه امکانش هست بازی قدیمیه Command & Conquer gold رو هم توی سایت خوبتون قرار بدین.
  ممنون.

 • با سلام
  واقعا ممنون من خیلی دنبال این بازی گشتم تا آخر سر رسیدم به سایت شما.
  فقط مشکلی که هست اینه که موقع اجرای بازی یه خطا میگیره:
  cant not find directx 5
  ویندوز من xp هست لطفا راهنماییم کنین.
  ممنون

 • دستتون درد نکنه من خیلی خاطره از این بازی دارم ممنون

 • agha bazam salam
  man commandos ro 2bar dl kardam
  har 2 bar ,kamel extract nemishod
  winrar ro ham dobare nasb kardam
  benazaretoon moshkel az kojast????
  پاسخ: اگر حجم فایل دریافتی با حجمی که در سایت درج شده است همخوانی دارد فایل کامل دانلود شده است. میتوانید Winrar را حذف و از طریق خود Windows فایل را از حالت زیپ خارج نمایید. این امر امکانپذیر است.

 • لطفا بازیکماندوز ۲ و۳ رو هم بزارید. با تشکر :-*

 • واقعا عالی بود هنوز دانلود نکردم ولی اگه بازی فول باشه عالیه دمتون گرم

 • درود
  سایت بسیار جالب و پر محتوا ی داری امیدوارم به این کارتون ادامه بدید بازی هاتونو بیشتر کنید سپاس گذارم

 • ممنون از سایت خوبتون. میخواستم ببینم چرا این بازی تو ویندوز ۷ اجرا نمیشه (ویندوزم رو لپ تاپ نصبه) البته من تو اکس پی که رو لپ تاپ هم بود نصب کردم اجرا نشد فقط همون تیزر اولش میاد بعد صفحه سیاه میشه. ولی رو کامپیوتر خونه (pc) که ویندوزش اکس پی بود نصب کردم درست بود و کامل اجرا شد.
  رزولوشن رو هم کم و زیاد کردم درست نشد تو لپ تاپم. ممنون میشم اگه کمکم کنید

 • سلام ممنون که این بازی رو قرار دادید فقط نمیدونم بازی کرک نیست یا مشکل چیه که گزینه save و load کشملا خاموشه
  یعنی نمیشه سیوو کرد؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید
  پاسخ: فایل comandos.reg را اجرا کنید. مشکل حل میشود.

 • salam
  batashkor az site bahaletoon.
  agr emkanesh hast bazi commandos 2 : men of courage ro barye download gharar bedid
  va baz ham agr emkhan dare FARSISHO ke tavsot sherkate YARA GAME montaher shode bood ro gharar bedid,lotfan pasokh dahid
  mamanoon az site khoobetoon

 • سلام
  سایت شمارو تازه دیدم و انصافا باید بگم از خیلی از سایتهای پر سروصدای دیگه بهتر هستید
  همینطور نحوه ی توضیحتان در مورد بازی ها هم جالبه در صورتی که سایتهای دیگه اینطوری نیستند و فقط به نوشتن دو خط بسنده میکنن
  بیشتر به شما سر خواهم زد
  واقعا ممنونم

 • با سلام و تشکر. اگه میشه هر ۴ سری بازی commandos را برا دانلود بزارید. راستی یه سوال commandos3,4 با ویندوز ایکس پی قابل اجرا است یا مثل ۲ نسخه قبل با ویندوز ۹۸؟ لطفا جواب بدید.
  پاسخ: بر روی تمامی ویندوز ها قابل اجراست.

 • سلام
  سایت خوبی دارید اگه امکانش هست سری دوم و سوم بازی کماندوز واسه دانلود بذارید ممنون(منتظر هستم…)

خرید vpn با ip ثابت

خرید فیلترشکن موبایل

خرید vpn با ip ثابت